Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କନ୍ଧମାଳ : କନ୍ଧମାଳରେ ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ୍ , ପୁଣି ୧୯ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ସୁଶିଲ ମୋଦି ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ, ରାମବିଳାସ ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଟିକେଟ୍‌ ଦେଲା ବିଜେପି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, କରୋନା ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସହ ଏସ୍‌ଓପି ପାଳନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ବାଜିରାଉତ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ବସ୍‌ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ଦୁଇ ଯୁବକ ଏବଂ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୦୧୬ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୫ ଜଣ ଶିଳ୍ପୀ ହେବେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ ଗିରଫ, କୁବେର ଜଙ୍ଗଲ ଅଫିସରଙ୍କ ଅମାପ ସଂପତ୍ତି ଠାବ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||

ରାଜଧାନୀରେ ୬ ମାସ ପରେ ପୁଣି ଗଡ଼ିବ ମେଟ୍ରୋ, ଏହିସବୁ ରୁଟ୍ ପାଇଁ ମିଳିଛି ଗ୍ରୀନ୍‌ ସିଗନାଲ୍‌

6/09/2020 at 5:53 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬/୦୯: ଦେଶରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସ୍ଥିତି ସଙ୍ଗୀନ । ପ୍ରତିଦିନ ୨୦୦୦ରୁ ଅଧିକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି । ଏହା ଭିତରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋ ପୁଣିଥରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବକୁ ଯାଉଛି । ପାଖାପାଖି ୬ ମାସ ପରେ ମେଟ୍ରୋ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପାଖରୁ ଛତରପୁର-ସମୟପୁର ବାଦଲୀ ରୁଟରେ ଗଡ଼ିବ ମେଟ୍ରୋ ।

ମେଟ୍ରୋ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ କୈଳାଶ ଗେହଲଟ ରାଜୀବ ଚୌକ ମେଟ୍ରୋ ଷ୍ଟେସନ୍‌ ଯାଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ନେଇ ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ସମୀକ୍ଷା ପରେ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ଯେ ସାମଜିକ ଦୂରତା ନିୟମ କଡ଼ାକଡ଼ା ପାଳନ କରାଯିବ । ଏହାସହ ସମସ୍ତ ନିୟମ ମାନିବାକୁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅପିଲ୍ କରିବା ସହ ଆବଶ୍ୟକ ନଥିଲେ ମେଟ୍ରୋ ବ୍ୟବହାର ନକରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ କୈଳାଶ ଗେହଲଟ ।

ଆସନ୍ତାକାଲିଠୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩ଟି ଚରଣରେ ମେଟ୍ରୋ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଦିଲ୍ଲୀର ସମୟପୁର ବାଦଲୀକୁ ସିଟି ସେଣ୍ଟର ସହ ଯୋଡ଼ୁଥିବା ରାପିଡ୍‌ ମେଟ୍ରୋ ଲାଇନ୍‌ ପ୍ରଥମେ ୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ସେହିଦିନ ଟ୍ରେନ୍‌ ସକାଳ ୭ରୁ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୁଣି ଅପରାହ୍ନ ୪ରୁ ରାତି ୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ । ୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଠାରୁ ବ୍ଲୁ ଲାଇନ୍ ଓ ପିଙ୍କ ଲାଇନ୍ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

   Related Posts