Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା, SIT ତଦନ୍ତରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ- ବିଜେଡି
  • ||
  • ଶଙ୍ଖ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ, ୪ ଜଣ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ତାଳପଦର ବିଜୁ ସେତୁ ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣା: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଏସ୍‌ଡିଓ ଅସିତ ପାତ୍ର ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀ : ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ୨୪ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ବିଲ୍‌ଡିଂ ସିଲ୍

13/06/2020 at 1:24 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩।୦୬: ଦେଶରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ବର୍ତ୍ତମାନ ଚିନ୍ତାଜନକ ରହିଛି । ଦିନକୁ ଦିନ ବଢାଚାଲଛି ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା । ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏବେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏବେ ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଭାଇରସର ଶୀକାର ହୋଇଯାଇଛି ।  ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ମୋଟ ୨୪ ଜଣ କର୍ମଚାରୀ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । କରୋନା ରିପୋର୍ଟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ପୁରା ବିଲ୍‌ଡିଂକୁ ସିଲ୍‌ କରାଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ଦିନ ପୁରା ବନ୍ଦ ରହିବ ।  ଏହି ସମୟରେ ପୁରା ମନ୍ତ୍ରାଳୟକୁ ସାନିଟାଇଜ୍‌ କରାଯାଇଛି ।  କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂପର୍କ ଆସିଥିବା ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଟ୍ରେସିଂ ଜାରି ରହିଛି । ସଂପର୍କ ଆସିଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଶ୍ରମ ଶକ୍ତି ଭବନକୁ ୨ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି । ସମସ୍ତ ପଜିଟିଭ୍‌ ବାହାରିଥିବା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ସଂପର୍କରେ ଆସିଥିବା ୧୭ଜଣ ହାଇ-ରିସ୍କରେ ଅଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ସାତ ଦିନ ପାଇଁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଯଦି କୌଣସି କର୍ମଚାରୀ ନିଜ ଠାରେ କିଛି ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯାଏ , ତେବେ ନିଜେ ଟେଷ୍ଟ କରି ଅଫିସ କୁ ଜଣାଦିଅନ୍ତୁ । ତାଙ୍କ ସହିତ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା କୌଣସି ବି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଯଦି କିଛି ବି ଅସୁବିଧାରେ ମନେ ହେଉଛି । ତେବେ ଓ୍ୱାର୍କ ଫ୍ରମ ହୋମରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ଦୃତ ଗତିରେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ରାଜଧାନୀରେ ୩୬,୮୨୪ ହୋଇଛି । ଆକ୍ଟିଭ୍‌ କେସ୍‌ ୨୨,୨୧୨ ରହିଥିବା ବେଳେ ୧, ୨୧୪ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।  ସେହିପରି ୧୩, ୩୯୮ ଜଣ ଲୋକ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିସାରିଛନ୍ତି । ତେବେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩,୦୮,୯୯୩ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । କରୋନା ଭାଇରସରେ ଆକ୍ଟିଭ୍‌ କେସ୍‌ ୧,୪୫,୭୭୯ ରହିଥିବା ବେଳେ ୧, ୫୪, ୩୨୯ ଲୋକ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଲସାରିଛନ୍ତି । ଦେଶରେ ମୋଟ ୮, ୮୮୪ ଜଣ ଲୋକ କରୋନା ଭାଇରସରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିସାରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts