Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

କରୋନାଠୁ ଜିତୁଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀବାସୀ… ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରୁଛନ୍ତି ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀ

27/04/2020 at 11:40 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭।୪: ଭାରତରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଏକ ଭୟଙ୍କର ରୂପ ଧାରଣ କରିଛି । କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୭ହଜାର ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ଯାହା ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ଏହି ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଆସିଛି । ଏଠାରେ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀମାନେ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରୁଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗତ ୮ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୭୯୬ରୋଗୀ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସୁସ୍ଥ ରୋଗୀଙ୍କ ହାର ୪-୫% ଥିଲା ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ୩୩% କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଦିଲ୍ଲୀରେ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ମାମଲା ପରେ କୋରାନା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାରେ ହଠାତ୍ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥିବା ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି । ଶନିବାରର ଆକଳନକୁ ଦେଖିଲେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମୋଟ୍ ୨୬୨୫ ପଜିଟିଭ ରୋଗୀ ଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ୮୬୯ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି । ଗତ ୮ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୭୯୬ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ଯାହା ଏକ ଖୁସି ଖବର ।

ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ ରବିବାର ଦିନ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ୨୯୩ ଜଣ  କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଦ୍ବାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି । ଫଳରେ ମୋଟ୍ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ୨୯୧୮କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ ରବିବାର ଦିନ କୋଭିଡ-୧୯ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ନାହିଁ । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଅପ୍ରେଲ ୧୩ ତାରିଖରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସର୍ବାଧିକ ୩୫୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ଲାଜମା ଥେରାପି ଦ୍ବାରା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ନୂଆ ଆଶା ଏବଂ ସମ୍ଭାବନାରେ ଉନ୍ନତି ହେଉଛି । ମ୍ୟାକ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଯେଉଁ ରୋଗୀଙ୍କଠାରେ ପ୍ଲାଜମା ଥେରାପି ପ୍ରୟୋଗ କରାଯାଇଥିଲା ସେ ଏବେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି LNJP ରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଏହାର ପ୍ରୟୋଗ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫ ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ପରୀକ୍ଷା ଜାରି ରହିଛି ।

   Related Posts