Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଫେବୃଆରୀରୁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଉଡ଼ାଣ ଭରିବା ହେବ ମହଙ୍ଗା, ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ଅତିରିକ୍ତ ଚାର୍ଜ

2/01/2021 at 7:55 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୨/୦୧: କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ବେସାମରିକ ଚଳାଚଳ ବିଭାଗ ଘାଟା ସହିଛି। ଏବେ ଏହି କ୍ଷତିର ଭରଣା କରିବେ ଯାତ୍ରୀ ! ଦିଲ୍ଲୀ ଏୟାରପୋର୍ଟରୁ ଉଡ଼ାଣ କରୁଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲାଗିବାକୁ ଯାଉଛି ଝଟ୍‌କା। ଆସନ୍ତା ମାସରୁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଲିମିଟେଡ୍‌ (ଡିଆଇଏଏଲ୍‌) ଅତିରିକ୍ତ ଶୁଳ୍କ ଲଗାଇବ। ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟରୁ ମୁକୁଳିବା ପାଇଁ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଇକୋନୋମି ରେଗୁଲେଟୋରି ଅଥରିଟି(ଏଇଆରଏ) ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେଇଛି।

କୌଣସି ଯାତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀ ଏୟାରପୋର୍ଟରୁ ଉଡ଼ାଣ ଭରିଲେ ତାଙ୍କୁ ଅତିରିକ୍ତ ଚାର୍ଜ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଫେବୃଆରୀ ପହିଲାରୁ ଏହି ଚାର୍ଜ ଲାଗିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଡ଼ାଣ ଭରିବାକୁ ଥିବା ଯାତ୍ରୀ ୬୫.୯୮ ଟଙ୍କା ସହ ତମାମ ଶୁଳ୍ମ ମଧ୍ୟ ଦେବେ।ଏହା ପରେ ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୨୦୨୧ରୁ ଏହି ଚାର୍ଜରେ ହ୍ରାସ ଘଟିବ। ୨୦୨୧-୨୨ ବର୍ଷରେ ୫୩ ଟଙ୍କା ଚାର୍ଜ ପଡ଼ିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ୨୦୨୨-୨୩ ପାଇଁ ଚାର୍ଜ ୫୨.୫୬ ଟଙ୍କା ଲାଗିବ। ୨୦୨୩-୨୪ରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଖରୁ ଅତିରିକ୍ତ ୫୧.୫୭ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯିବ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଅଥରିଟି ଘରୋଇ ଉଡ଼ାଣ ପାଇଁ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ଓ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଉଡ଼ାଣ ପାଇଁ ୩୦୦ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖିଥିଲା।  କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଅଥରିଟି ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲା। ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୨୦୨୦ରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୫୩୮ କୋଟି ଟଙ୍କା କ୍ଷତି ହେବାର ଅନୁମାନ କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ଡିଆଇଏଏଲ୍‌ ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟକୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲା। ଗତବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମଧ୍ୟରେ ୪୧୯ କୋଟ ଟଙ୍କା କ୍ଷତି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୦୨୧ରେ ୯୩୯ କୋଟି ଟଙ୍କା କ୍ଷତି ହେବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଆଶଙ୍କା କରିଛି ଡିଆଇଏଏଲ୍‌ ।

   Related Posts