Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରୁ ଡେଇଁ ଜଣେ ନିଖୋଜ, ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଅଛି ଗାଡି ଓ ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଯୁବକକୁ ଖୋଜି ଆଣିବା ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ, ରବିବାରଠୁ ଗାଈ ଚରେଇବାକୁ ଯାଇ ଅଛନ୍ତି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଗଲେ ଦେଢ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଘଟଣାରେ ରାଜଧାନୀ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଡିସିପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା : ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା ୩ୟ ଦିନରେ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ନଦେଲେ ତୀବ୍ର ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଘାଇ, ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶୌଚ ହୋଇ ଫେରିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କଚାଡିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

‘ଘୁଂଘଟ କି ଆଡ ସେ ଦିଲବର କା…’, ୫ଜି ଉପରେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଚାଲିଥିଲା ଶୁଣାଣି, ବାଜି ଉଠିଲା ଜୁହି ଚାଓ୍ଵଲାଙ୍କ ଫିଲ୍ମର ଗୀତ

2/06/2021 at 7:03 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୨।୦୬: ୫ଜି ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବିରୋଧରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୁହି ଚାଓ୍ଵଲାଙ୍କ ଆବେଦନ ଉପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟରେ ବୁଧବାର ଶୁଣାଣି ହୋଇଛି। ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଶୁଣାଣି କରି ରାୟ ସଂରକ୍ଷିତ ରଖିଛନ୍ତି। ଅଦାଲତ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ୫ଜିକୁ ନେଇ ସକରାରଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ ନକରି ସିଧାସଳଖ ମାମଲାକୁ ନେଇ କୋର୍ଟକୁ ଆସିବାର କଣ ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା?

ବିଚାରପତି ଆର ମିଢାଙ୍କ ପୀଠ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ କୋର୍ଟ ଆଜି ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖିବା ପାଇଁ ଜୁହି ଚାଓ୍ଵଲାଙ୍କୁ ଏକ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ନୋଟ୍ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ଆଦେଶ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ଦୂରସଞ୍ଚାର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଓକିଲ ଅମିତ୍ ମହାଜନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦେଢ ପୃଷ୍ଠାର ନୋଟ୍ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ କୋର୍ଟ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ। ଅପରାହ୍ନ ୩ଟାରେ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ପରେ କୋର୍ଟ ରାୟ ସଂରକ୍ଷିତ ରଖିଛନ୍ତି।

କିନ୍ତୁ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ଏକ କୌତୁହଳପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ କୋର୍ଟର କାର୍ଯ୍ୟ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ଚାଲିଥିଲା, ହେଲେ ଏହି ସମୟରେ କୌଣସି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି  ଜୁହି ଚାଓ୍ଵଲାଙ୍କ ଫିଲ୍ମର ଏକ ଗୀତ ଗୁଣୁ ଗୁଣାଇବାରେ ଲାଗିଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ କୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ଉପୁଜିଥିଲା।  ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜୁହିଙ୍କ ଫିଲ୍ମର ଏକ ଗୀତ ‘ଘୁଂଘଟ କି ଆଡ ସେ ଦିଲବର କା…’ ଗାଇବାରେ ଲାଗିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଜୁହିଙ୍କ ଅନ୍ୟ ଫିଲ୍ମର ମଧ୍ୟ ଗୀତ ଗାଇଥିଲେ।

ଶୁଣାଣି ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେବାରୁ ବିଚାରପତି ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସ୍ଵର ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ କୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ଵଭାବିକ ହୋଇଥିଲା। ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ପରେ କୋର୍ଟ ଗୀତ ଗାଇ ଅଦାଲତର କାମରେ ବାଧା ଦେଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଅବମାନନା ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts