Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଗସ୍ତି ନୂଆଗାଁ ଓ ଚମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦ହଜାର ୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୭୩ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

ତିହାରରେ କଟିବ ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କ ୭୪ତମ ଜନ୍ମ ଦିବସ, କୋର୍ଟ କହିଲେ ହେବନି ପକ୍ଷପାତିତା, ଜେଲରେ ମିଳିବନି ଘର ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ

12/09/2019 at 7:56 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ :  ଆଇଏନଏକ୍ସ ମିଡିଆ ମାମଲାରେ ଫଶିଥିବା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ପି.ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କୁ ଜେଲରେ ତାଙ୍କ ଘର ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଅନୁମତି ଦେଲେନି। ଗୁରୁବାର କୋର୍ଟରେ ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କ ନିୟମିତ ଜାମିନ ନିବେଦନର ଶୁଣାଣି ବେଳେ କୋର୍ଟ ବିଚାରବିଭାଗୀୟ ହାଜତରେ କୌଣସି ପକ୍ଷପାତିତା କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଏହା ଛଡା ମାମଲାରେ ସିବିଆଇକୁ ସପ୍ତାହକ ମଧ୍ୟରେ ଷ୍ଟାଟସ୍ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିବାକୁ କୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଚିଦାମ୍ବରମ ଜେଲରେ ତାଙ୍କର ୭୪ତମ ଜନ୍ମଦିନ କଟେଇବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଆସନ୍ତା ୧୬ ତାରିଖ ସୋମବାର ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ। ତେବେ ସେତେବେଳକୁ ତାଙ୍କର ଜାମିନ ହୋଇନଥିବ। ଏଣୁ କୋର୍ଟରେ ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କ ଓକିଲ କପିଲ ଶିବଲ ତାଙ୍କ ବୟସ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ତାଙ୍କୁ ଘର ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଲାଗି ଅନୁମତି ଦେବାକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ତେବେ ସୋଲିସିଟର ଜେନେରାଲ ତୁଷାର ମେହେଟା ହରିୟାଣାର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓମପ୍ରକାଶ ଚୌଟାଲାଙ୍କ ଉଦାହରଣ ଦେଇଥିଲେ। ଚୌଟାଲା ବି ବୃଦ୍ଧ ହେଲେଣି ଓ ସେ ମଧ୍ୟ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ ସୋଲିସିଟର ଜେନେରାଲ। ଏଣୁ କୋର୍ଟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପକ୍ଷପାତ କରାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।  

ଗୁରୁବାର କୋର୍ଟ ଉଭୟପକ୍ଷଙ୍କ ତର୍କ ଶୁଣିବା ପରେ ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ ନିବେଦନ ଉପରେ ଆଦେଶକୁ ସଂରକ୍ଷିତ ରଖିଛନ୍ତି। ହୁଏତ ଏହି ଆଦେଶ ଶୁକ୍ରବାର ଜାରି ହୋଇପାରେ। ଚିଦାମ୍ବରମ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ବେଳେ ଆଇଏନଏକ୍ସ ମିଡିଆକୁ ୩୦୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ନେବା ଲାଗି ୨୦୦୭ ମସିହାରେ ବିଦେଶୀ ନିବେଶ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ବୋର୍ଡରୁ ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ଏଥିଲାଗି ସେ ବିପୁଳ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଇଡି ବି ମନିଲଣ୍ଡ୍ରିଂ ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ପଚରା ଉଚରା କରୁଛି।  

   Related Posts