Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||
  • ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ ଉଡାଇଲେ ନକ୍ସଲ, ପୋଷ୍ଟରରେ ଦେଲେ ଧମକ
  • ||
  • କୁହୁଡିର ଚାଦରରେ ଜଗତସିଂହପୁର, ଗମନାଗମନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ସହମତିରେ ଶାରୀରିକ ସଂପର୍କ ପରେ କୌଣସି କାରଣରୁ ପରସ୍ପରଠାରୁ ଦୂରେଇଯିବା ଅପରାଧ ନୁହେଁ: ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ

11/10/2019 at 4:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୧| ୧୦: ପ୍ରେମିକ ଓ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଉପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରେମି ଯୁଗଳଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସହମତିରେ ଶାରୀରିକ ସଂପର୍କ ରଖିବା ଆଇନଗତ ଅପରାଧ ନୁହେଁ। ଶାରୀରିକ ସଂପର୍କ ସତ୍ବେ ପରସ୍ପରଠାରୁ ଦୂରେଇ ଗଲେ କେହି କାହା ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦି ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏକ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ଦୋଶ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବା ବେଳେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟର ବିଚାରପତି ବିଭୁ ବାଖରୁ ଏପରି ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

ବିଚାରପତି ବିଭୁ ବାଖରୁଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଯୌନ ସଂପର୍କ ରଖିବା ପରେ ପରସ୍ପରଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯିବା ଏକ ଘୃଣ୍ୟ କଥା ହେଲେ ଏହା ଆଇନଗତ ଅପରାଧ ନୁହେଁ । ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମହିଳା ହୁଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଯୁବତୀ ସେମାନେ ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ ଶାରୀରିକ ସଂପର୍କ ରଖିବା ପରେ କାହା ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଜଣେ ମହିଳା ବିବାହ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି  ପାଇବା ପରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକଙ୍କ ସହ ଶାରୀରିକ ସଂପର୍କ ରଖିଥିଲେ। ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡ଼ା ହେବା ପରେ ମହିଳା ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକଙ୍କ ନାଁରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ  କରିଥିଲେ। ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ହୋଟେଲକୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ନେଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଉଭୟଙ୍କ ସହମତି ଶାରୀରିକ ସଂପର୍କ ରଖିଥିଲେ। ହେଲେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ।

୨୦୧୬ ମସିହାରେ ସଂପୃକ୍ତ ଯୁବକ ନାଁରେ ମହିଳା ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ବିବାହ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ମହିଳାଙ୍କୁ ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସଂପର୍କ ରଖିଥିଲେ ବୋଲି ପୀଡ଼ିତା ଅଭିଯୋଗରେ ଦର୍ଶାଇଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାର ବିଚାର କରି ସଂପୃକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ ଅଦାଲତ ନିର୍ଦୋଶରେ ଖଲାସ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts