Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ଖସୁନି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଆଉ ୬ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ସରିଲା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ପ୍ରଜ୍ଞାଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରିଙ୍ଗ୍ ସେରିମନି ଫଟୋ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ଗାଡି ପାର୍ଟସ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ନେଇଗଲେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଅଜଗରକୁ ଗିଳିଲା ଅହିରାଜ, ସାତକୋଶିଆରେ ବିରଳ ଘଟଣା !
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୦ରୁ ହଜିଯିବ ଶୀତ, ୨୩ରୁ ବର୍ଷା !
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ବାହାର ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବନି ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ! ରିପୋର୍ଟକୁ ନେଇ କେଜ୍ରିଓ୍ଵାଲ ସରକାର କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତି

6/06/2020 at 6:45 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬।୦୬: ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଏମିତି ଅନେକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠି ହସ୍ପିଟାଲରେ ବେଡ୍‌ ମିଳୁନଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ଏକ କମିଟି ନିଜର ରିପୋର୍ଟରେ କହିଛନ୍ତି, ରାଜଧାନୀର ହସ୍ପିଟାଲରେ କେବଳ ଏଠାକାର ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ଯୋଗାଇବା ଉଚିତ୍। ନଚେତ୍‌ ତିନି ଦିନ ଭିତରେ ସମସ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲ ରୋଗୀରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଯିବ। ଏହି କମିଟିରେ ୫ ଜଣ ଡାକ୍ତର ସାମିଲ।

ଦେଶର ରାଜଧାନୀରେ ସାରା ଦେଶର ଲୋକ ଆସି ରହୁଛନ୍ତି। କକ୍‌ଡାଉନ୍ ପରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲୋକ ନିଜର ଗୃହ ରାଜ୍ୟକୁ ଫେରି ପାରି ନାହାନ୍ତି। ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ଏଠାରେ ଭଡା ଘରେ ନିଜ ପରିବାର ସହ ରହୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର କମିଟିର ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରେ ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀର ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ବହୁତ ବଡ ସମସ୍ୟା ଉତ୍ପନ ହେବ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିଓ୍ଵାଲ ପୂର୍ବେ କହିଥିଲେ, ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଲୋକ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସନ୍ତି। କରୋନା ସମୟରେ ଯଦି ବାହାର ରାଜ୍ୟର ଲୋକ ଦିଲ୍ଲୀ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆସିବେ ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀବାସୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ସେବା ମିଳିବ ମୁସ୍କିଲ ହୋଇଯିବ। ଏହାକୁ ନେଇ ସେ ଜନତାଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାକୁ ସାତ ଦିନ ଲାଗି ସିଲ୍‌ କରାଯାଇଥିଲା।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଏବେ ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ଦେଶରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସହର ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଜୁନ ୧ରୁ ଜୁନ ୩ ମଧ୍ୟରେ ରାଜଧାନୀରେ ୪୪ ଜଣଙ୍କ କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ଗତ ୧୦ ଦିନରେ ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରାଣହାନୀ ଘଟିଛି। ମେ ୨୭ରେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୦୩ ଥିଲା ଯାହା ବୃଦ୍ଧି ଘଟି ଏବେ ୭୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଦିଲ୍ଲୀରେ ୧୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ସାର ଗଙ୍ଗାରାମ ହସ୍ପିଟାଲ ଉପରେ ଆଇପିସିର ଧାରା ୧୫୪ ଆଧାରରେ କେସ୍ ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି। ହସ୍ପିଟାଲରେ ବେଡ୍‌ର କଳାବଜାରୀ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ  ହୋଇଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ପ୍ରଥମରୁ ହିଁ କହିଥିଲେ ଯେ, ଯଦି କୌଣସି ବି  ହସ୍ପିଟାଲରେ ବେଡ୍‌ ଥାଇ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଆଡ୍‌ମିଟ୍‌ କରାଯିବ ନାହିଁ ତେବେ ଉକ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ। ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ, ବିନା କୌଣସି ନୋଟିସ୍‌ରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ।

   Related Posts