Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ: ୧ ଲକ୍ଷ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ୍ କରିବେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର, କୋଭିଡ୍-୧୯ ହଟସ୍ପଟରେ ହେବ ଟେଷ୍ଟିଂ

7/04/2020 at 12:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୭|୦୪ ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪୦୦୦ ଟପିଛି । ସରକାରୀ ତଥ୍ୟାନୁସାରେ, ୩୯୮୧ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ବିଭିନ୍ନ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଏହାସହ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୧୪ରେ ପହଁଚିଛି ।

ସେହିପରି ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ ସଂଖ୍ୟା ୧.୨୭ ମିଲିୟନରେ ପହଁଚିଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୭୦ ହଜାର ଟପିଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର ସରକାର ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଟେଷ୍ଟିଂକୁ ନେଇ ଏକ ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ କରିବା ସହ ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ରାଜ୍ୟ ହୋଇଛି ।

ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଆସନ୍ତା କିଛିଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟେଷ୍ଟିଂ କରିବେ । କରୋନାକୁ ନେଇ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ହଟସ୍ପଟରେ ଏହି ଟେଷ୍ଟିଂ କରାଯିବ । କ୍ୱାରଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟର ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯିବ । ଏନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିଓ୍ୱାଲ ଦିନ ୧ଟାରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ଏନେି ବିସ୍ତୁତ ତଥ୍ୟ ଦେବେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଦିଲ୍ଲୀରେ କିଛିଦିନ ଧରି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ପରେ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଟିମ୍ ସହ ବୈଠକ କରି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts