Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରୀଓ୍ବାଲଙ୍କ ବାସଭବନ ଆଗରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା, ଆପ୍ କହିଲା-ଏସବୁ ବିଜେପିର କାରନାମା, ସଫେଇ ଦେଲା ବିଜେପି

13/12/2020 at 9:51 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩/୧୨ : ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରୀଓ୍ବାଲଙ୍କ ବାସଭବନ ବାହାରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । କେଜରୀଓ୍ବାଲଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଧାରଣାରେ ବସିଥିବା ବିଜେପି ନେତାମାନେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘର ଉପରକୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ସହିତ ସିସିଟିଭି ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଶସ୍ତା ଏବଂ ହୀନ ରାଜନୀତି କରୁଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ବିଜେପି ସଫେଇ ଦେଇଛି । ଧାରଣାରେ ବସିଥିବା ମହିଳା କାଉନସିଲରଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ ନୂଆ ସିସିଟିଭି ଲଗାଯାଇଛି । ଯେତେବେଳେକି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ କ୍ୟାମେରା ଲାଗିଛି । ଏହା ମହିଳାଙ୍କ ଗୋପନୀୟତା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଓ ଆପର ମହିଳା ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ବୋଲି ବିଜେପି ପାଲଟା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ।

ବିଜେପି ମେୟର ଜୟ ପ୍ରକାଶ କହିଛନ୍ତି ଆମେମାନେ ଗତ ୭ ଦିନ ହେଲା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘର ସାମ୍ନାରେ ବସିଛୁ କିନ୍ତୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଖାକରିବା ତ ଦୂର ବରଂ କଥା ହେବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଚାହୁଁନାହାନ୍ତି । ତେବେ ଧାରଣାସ୍ଥଳରେ ମହିଳାମାନେ ଶୋଇଥିଲେ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଲୋକମାନେ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପ୍ରାଇଭେସିକୁ ଧ୍ୟାନ ନରଖି ସେମାନେ ଶୋଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲଗାଇଥିଲେ । ଏହାକୁ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରିବା ସହିତ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲଗାଇ ଦେଇନଥିଲେ ମହିଳା ପରିଷଦର ସଦସ୍ୟ ।

ବିଜେପି କହିଛି ଯେ, ଆମେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ କୌଣସି ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିନାହୁଁ କିମ୍ବା ସିସିଟିଭି ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିନାହୁଁ ।  ବିଜେପିର ଏହି ଜବାବରେ ଆପ୍ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି ଯ, ବିଜେପିକୁ କ୍ୟାମେରାକୁ ଏକ ଡର କାହିଁକି? ବିଜେପି ନେତାମାନେ ସିସିଟିଭି ଭାଙ୍ଗି କଣ ପ୍ରମାଣିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ?

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅନେକ ଦିନ ହେଲା ୩ ଜଣ ଏମସିଡି ମେୟର ଏବଂ ଅନେକ କାଉନସିଲର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନ ବାହାରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି । କେଜରୀୱାଲ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇବା ପାଇଁ, ସୋମବାରଠାରୁ ତିନିଜଣ ମେୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସାମ୍ନାରେ ଥିବା ଫୁଟପାଥରେ ହିଁ ମେୟର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଚଲାଇବେ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।  ଅର୍ଥାତ୍ ଏହି ଫୁଟପାଥରୁ ହିଁ ଦିଲ୍ଲୀର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରକଳ୍ପର ଫାଇଲଗୁଡ଼ିକ ପାସ୍ ହେବ ଏବଂ ଏଠାରେ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା ହେବ ।

   Related Posts