Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀ ବିଧାନସଭାରେ ଅଯୋଗ୍ୟା ଘୋଷିତ ହେଲେ ଅଲକା ଲାମ୍ବା, ବାଚସ୍ପତି ରଦ୍ଦ କଲେ ସଦସ୍ୟତା

19/09/2019 at 9:44 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (ଆପ୍)ର ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟିକା ଅଳକା ଲାମ୍ବାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଧାନସଭା ବାଚସ୍ପତି ରାମନିବାସ ଗୋୟଲ ଗୁରୁବାର ଅଯୋଗ୍ୟା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଲାମ୍ବା ଦିଲ୍ଲୀ ଚାନ୍ଦିନୀ ଚୌକ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳିରୁ ଆପ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀତା କରି  ବିଧାନସଭାକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ସେ ଦଳବଦଳାଇଥିବାରୁ ବାଚସ୍ପତି ତାଙ୍କୁ ଦଳବଦଳ ଆଇନରେ ଅଯୋଗ୍ୟା ଘୋଷିତ କରିଛନ୍ତି।

ଲାମ୍ବା ଦଳ ବଦଳାଇଥିବା ନେଇ ଆପର ଜାତୀୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପଙ୍କଜ ଗୁପ୍ତା ଓ ବିଧାୟକ ସୌରଭ ଭରଦ୍ୱାଜ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିବା ପ୍ରମାଣ ଆଧାରରେ ବାଚସ୍ପତି ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ବିଧାନସଭାରୁ ଲାମ୍ବାଙ୍କ ସଦସ୍ୟତା ସମାପ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି। ଫଳରେ ଆପର ଚାନ୍ଦିନୀଚୌକ ବିଧାନସଭା ଆସନଟି ରିକ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି। ଲାମ୍ବା ତାଙ୍କ ଇଛାରେ ଆପର ସଦସ୍ୟତା ତ୍ୟାଗ କରିଥିବାର ବାଚସ୍ପତି କହିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ସେ ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବାରୁ ବିଧାନସଭାରେ ତାଙ୍କ ସଦସ୍ୟତା ରଦ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଲାମ୍ବା ଆପ୍ ଛାଡିବା ନେଇ ଅନେକ ପୂର୍ବରୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ଏଥିଲାଗି ସେ ନିଜ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳିରେ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ଭେଟି ସୂଚିତ କରିବା ପରେ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେଉଥିବା ନେଇ ଘୋଷଣା ବି କରିଥିଲେ। ତେବେ ବୁଧବାର ବିଧାନସଭାରେ ଲାମ୍ବାଙ୍କ ସଦସ୍ୟତା ନେଇ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ସେ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେଇନଥିବା କହିଥିଲେ । ସେହିପରି ସେ ଆପ୍ ରୁ ଇସ୍ତଫାକୁ ବି ଅଶ୍ୱିକାର କରିଥିଲେ। ତେବେ ସାକ୍ଷ ଓ ପ୍ରମାଣ ଆଧାରରେ ବାଚସ୍ପତି ତାଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts