Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ୍‌ରୁ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଅଜାଣତରେ ଟଙ୍କା କାରବାର କରିଥାଏ ଏହି ଆପ୍‌, ତୁରନ୍ତ କରନ୍ତୁ ଡିଲିଟ୍‌

7/11/2019 at 4:07 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ଏବେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ରେ ଅନେକ ପ୍ରକାର ଟଙ୍କା କାରବାର ହେଉଛି । ବିଭିନ୍ନ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ କାରବାର ସହ ଆପ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ବି ଟଙ୍କା ଦିଆ ନିଆ, ରିଚାର୍ଜ ଓ ବିଭିନ୍ନ୍ ପ୍ରକାରର ଅର୍ଥ କାରବାର ହେଉଛି । ଏହାର ସୁଯୋଗ ନେଇ କେତକ ହ୍ୟାକର ତଥା ନକଲି ବା ଫେକ୍‌ ଆପ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତକାରୀ ଲୋକଙ୍କ ଟଙ୍କା ଲୁଟିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ।

ଏବେ ସିକ୍ୟୁର ଡି ଟିମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଏଆଇ.ଟାଇପ୍‌ ନାମକ ଏପରି ଏକ ଆପ୍‌କୁ ମୋବାଇଲ୍‌ରୁ ଚୋରାରେ ଟଙ୍କା ନେଉଥିବା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ମୋବାଇଲ୍‌ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ବା ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଅଜାଣତରେ ଏହା ପ୍ରିମୟମ ସର୍ଭିସକୁ କିଣିପାରିବ । ୟୁଜର ଏ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ବେଳକୁ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା କଟିସାରିଥିବ ।


ଏହି ଆପ୍‌ ଫୋନ୍‌ର ବ୍ୟାକଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ କାମ କରିଥାଏ । ଏଥିରେ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଅଜାଣତରେ ଭ୍ୟୁ ବା ମତାମତ ନିଆଯାଇଥାଏ । ଏହା ସହ ଡିଜିଟାଲ୍‌ ଟଙ୍କା କାରବାର କରିଥାଏ ।


Ai.type ଏକ କି ବୋର୍ଡ ଆପ୍‌ । ଏହା ଏକ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍‌ ଆଫ୍‌ । ଏହାକୁ ୪ କୋଟି ଥର ଡାଉନ୍‌ଲୋଡ୍‌ କରାଯାଇଛି । ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ର କମ୍ପାନୀ Ai.type ଲିମିଟେଡ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି । ଏହା ମାଗଣା ଇମୋଜୀ କି ବୋର୍ଡ ନାମରେ ପ୍ଲେଷ୍ଟୋରରେ ଉପଲବ୍ଧ ।

ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଆପ୍‌ ୧୨୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ନିଜ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ନେଇଯାଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରାୟ ଏକ କୋଟି ୧୦ ଲକ୍ଷ ମୋବାଇଲ୍‌ରୁ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକସନ୍‌ ପାଇଁ ରିକ୍ୟୁଏଷ୍ଟ ଆସିଥିବା କୁହାଯାଇଛି । ଏହି ଇମୋଜୀ କି ବୋର୍ଡ ଡାଉନ୍‌ଲୋଡ୍‌ କରିଥିଲେ ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ଡିଲିଟ୍‌ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ବିଶ୍ୱର ୧୩ଟି ଦେଶର ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍‌ ବ୍ୟବହାରୀକାରୀ ଏହି ଆପ୍‌ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts