ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ରଖିଲେ ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭଉଁରୀ : ଅଖ ଚକ ଡେରା ନୀତି ସଂପନ୍ନ
  • ||
  • କୁତବ ମୀନାର ପରିସରରେ ଖନନ ସହ ଆଇକନୋଗ୍ରାଫି କରିବାକୁ ଏଏସ୍‌ଆଇକୁ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥନୈତିକ ମଞ୍ଚର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ : ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ବାଟ ବାହାର କରିବେ ବିଶ୍ୱନେତା
  • ||
  • ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ରନ୍ ଅପ୍ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର : କିନ୍ତୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ମିଳିଲାନି ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||

ପାଖେଇ ଆସିଲା ଆବପାତ : ଗୋପାଳପୁର ଠରୁ ଆଉ ମାତ୍ର ୧୩୦ କି.ମି ଦୂରରେ

20/09/2018 at 10:37 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୦/୦୯: ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ଗୋପାଳପୁର ଠାରୁ ୩୦୦ କି.ମି ଦୂରରେ ଥିବା ଅବପାତ ଧିରେଧିରେ ଗୋପାଳପୁରର ନିକଟତର ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ରାତି ୯ଟା ସୁଧା ଗୋପାଳପୁର ଠାରୁ ୧୩୦ କି.ମି ଦୂରରେ ଅବପାତ ରହିଥିବା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ଅବପାତ ଘଣ୍ଟାକୁ ୨୩ କି.ମି ବେଗରେ ଆଗକୁ ବଢୁଛି । ଆସନ୍ତା ୬ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏହା ସ୍ଥଳ ଭୁମିକୁ ଛୁଇଁ ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେଇପାରେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । ଅବପାତ ନିକଟତର ହେବା ସହିତ ପବନର ଗତି ଧିରେଧିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଅବପାତ ସ୍ଥଳଭୂମିକୁ ସ୍ପର୍ଶ କଲାବେଳକୁ ପବନର ଗତି ଘଣ୍ଟାକୁ ୮୦ କି.ମି ହେବ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଇଛି । ଉପକୂଳ ଓଡ଼ିଶା ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସହିତ ପବନର ଗତି ବଢିବ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଇଛି । ପୁରୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ନୟାଗଡ଼, ଗଞ୍ଜାମ ଓ ଗଜପତୀ ଜିଲ୍ଲାବାସୀ ବିଶେଷ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ୱନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସତର୍କତା ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସମୁଦ୍ର ଅସ୍ଥିର ରହିବ । ତେଣୁ ସମୁଦ୍ର ମଧ୍ୟକୁ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନେ ଯିବାପାଇଁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି । ଏହିସବୁ ଜିଲ୍ଲାର ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନିରାପଦ ସ୍ଥାନକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି । ଏହି ଜିଲ୍ଲାର ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ଛୁଟି ମଧ୍ୟ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts