Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଅଦ୍ଭୁତ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ, ଆଖି-ଓଠ ଖୋଲା, ଜିଭ ଲମ୍ବା… ଭୟଙ୍କର ଚେହେରା ନେଇ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା

25/04/2021 at 10:43 PM

ସାନଖେମୁଣ୍ଡି, ୨୫/୦୪: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏମକେସିଜି ମେଡିକାଲରେ ଗତ ୨୧ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନ ସାଢ଼େ ଦୁଇଟାରେ ଗୋଟିଏ ଅଦ୍ଭୁତଶିଶୁ ଜନ୍ମ ହେବା ଘଟଣା ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା । ଚିକିତ୍ସା ବିଜ୍ଞାନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଏହି ଜନ୍ମିତ ଶିଶୁ  ସାଧାରଣ ଶିଶୁ ଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଲଗା ରହିଥିଲା ।

ଅଦ୍ଭୁତ ଶିଶୁଟିକୁ ବଡ଼ ମେଡିକାଲର ଶିଶୁ ବିଭାଗ ଏସଏନସିୟୁରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଥିଲା ବେଳେ ଶନିବାର ବାପା-ମାଆ ନିଜ ଘରକୁ ନେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରି ନିଜ ଗ୍ରାମ ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଟିଗୁଡ଼ାକୁ ଆଣିଥିଲେ । ହେଲେ ନିଜ ଘରେ ଶିଶୁଟିକୁ କିଭଳି ରଖିବେ ସେ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ପଟିଗୁଡାର ସିମାଞ୍ଚଳ ବିଶୋଇ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବିଶୋଇଙ୍କ ଏହି ଜନ୍ମିତ ଶିଶୁଟି ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ସୂଚନାପ୍ରକାରେ ଶିଶୁଟିର ଆଖି ଓଠ ଖୋଲା, ଜିଭ ଲମ୍ବା, ପାଟି ବଡ଼ ଥିବାବେଳେ ଭୟଙ୍କର ଚେହେରା ଥିବା ଅଦ୍ଭୁତ ଶିଶୁଟିକୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ଚିକିତ୍ସା କରିଥିବା ବେଳେ ଶିଶୁଟିର ବଞ୍ଚିବା ନେଇ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ମାତ୍ର ୪ଦିନର ଆୟୁଷ ଲଭି ଶିଶୁଟି ପରଲୋକ ଯିବା ସହ ସବୁ ଆଶଙ୍କାର ଅବସାନ ହୋଇଛି । ଏନେଇ ଆମେ ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ସିଡିପିଓ ଅର୍ଚ୍ଚନା କଆରଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଦ୍ଭୁତ ଶିଶୁଟି ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡ଼ିକାଲରେ ଜନ୍ମିତ ହୋଇ ICU ରହିଥିଲା । ତାକୁ ମେଡ଼ିକାଲରେ ମାତ୍ରାଧିକ ଚିକିତ୍ସାର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା । ପରିବାର ନିଜ ଗାଁକୁ ଆଣିବା ସମୟରେ ନିଜ ଘରେ ପହଞ୍ଚିନଥିବା ବେଳେ ମୃତୁ ବରଣ କରିଛି ।

   Related Posts