Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭ୍ୟଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା, ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ !
  • ||
  • କଟକ : ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ, କୂଳକୁ ଫେରିବା ବାଟରେ ମାରିଥିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬୦୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ହିରୋଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ପାରିଶ୍ରମିକ ନେଉଥିଲେ କିଙ୍ଗ୍ ଅଫ୍ କମେଡି ମେହମୁଦ : ଗୋଟିଏ ଥରରେ ଫାଇନାଲ୍ କରୁଥିଲେ ଟେକ୍

23/07/2021 at 4:24 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୩/୦୭ : ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ମେହମୁଦ ଅଲି ଫିଲ୍ମ ‘ସିଆଇଡି’ ସହିତ ଅଭିନୟ ଜଗତରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ମେହମୁଦ ତାଙ୍କର ଦୃଢ କମେଡି ପାଇଁ ସ୍ମରଣୀୟ କିନ୍ତୁ ସେ ଜଣେ ଗାୟକ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏବଂ ନିର୍ମାତା ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । ୨୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯୩୨ ରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ମେହମୁଦ ପ୍ରାୟ ୪ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଜୁଲାଇ ୨୩, ୨୦୦୪ ରେ ସର୍ବଦା ହସୁଥିବା ଅଭିନେତା ଦୁନିଆରୁ ବିଦାୟ ନେଇଥିଲେ । ମେହମୁଦ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କାମ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ଉପାୟରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

Discover the real late Mehmood through his brother Anwar Ali's eyes |  Filmfare.com

ମେହମୁଦ କେବେବି ନିଜ ସିନ୍ ପାଇଁ ରିହର୍ସାଲ କରୁନଥିଲେ, ସେ ଯାହା ବି କରୁଥିଲେ ସିଧାସଳଖ ସେଟରେ କରୁଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ଅଭିନୟର କମାଲ ଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କୁ ସିନ୍ ପାଇଁ ଟେକ୍-ରିଟେକ୍ କରିବାକୁ ପଡୁନଥିଲା ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଥରରେ ସିନ୍ ଠିକ୍ ହେଉଥିଲା । ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ଟି ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିବା ମେହମୁଦଙ୍କୁ ଅତି ନିକଟରୁ ଜାଣିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଜଣେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଅଭିନେତା ତଥା ଜଣେ ଭଲ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରନ୍ତି ।

ମେହମୁଦଙ୍କ ଅତି ନିକଟତମ ତଥା ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାଥିରେ ଥିବା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ବିରବଲ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଥିଲେ ଯେ ମେହମୁଦ ସାହେବ ମୋତେ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ କାମ ଦେଇଥିଲେ । ସେ ଜଣେ ମହାନ କଳାକାର ଏବଂ ମଣିଷ ଥିଲେ । ସେ ନିଜେ ତାଙ୍କର ଅନେକ ଫିଲ୍ମର ସିନ୍ ଲେଖୁଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପରି ଜଣେ ଦକ୍ଷ ବ୍ୟକ୍ତି ମିଳିବା କଷ୍ଟକର । ମେହମୁଦ ଏପରି ଜଣେ କଳାକାର ଥିଲେ ଯାହାଙ୍କୁ ହିରୋଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଦୁଇଗୁଣ ନୁହେଁ ବରଂ ତିନି-ଚତୁର୍ଥାଂଶ ଅଧିକ ଦରମା ମିଳୁଥିଲା ।

Celebrity Born on Twitter: "Happy Birthday to Mehmood Ali (father of  @luckyali) #MehmoodAli #Actor #Singer #Comedian About:  https://t.co/I0thirl2Ju… https://t.co/pGV2PYCMrT"

୧୯୭୧ ଫିଲ୍ମ ‘ମେଁ ସୁନ୍ଦର ହୁଁ’ରେ କାମ କରିବା ପାଇଁ ମେହମୁଦଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମର ମୁଖ୍ୟ ହିରୋଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଟଙ୍କା ମିଳିଥିଲା ବୋଲି ବିରବଲ କହିଥିଲେ। ଏହି ଫିଲ୍ମର ହିରୋ ବିଶ୍ୱଜିତ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ୨ ଲକ୍ଷ ଏବଂ ମେହମୁଦଙ୍କୁ ୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଥିଲା। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଫିଲ୍ମ ‘ହମଜୋଲି’ ପାଇଁ ହିରୋଙ୍କଠାରୁ ଅଧିକ ପାରିଶ୍ରମିକ ମଧ୍ୟ ପାଇଥିଲେ, ଏହି ଫିଲ୍ମର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତା ଜିତେନ୍ଦ୍ର ଥିଲେ।

କୁହାଯାଏ ଯେ ତାଙ୍କ ସମୟରେ ମେହମୁଦଙ୍କ ଶକ୍ତି ଏତେ ଥିଲା ଯେ ବଡ କଳାକାରମାନେ ତାଙ୍କୁ ଭୟ କରୁଥିଲେ। ଦର୍ଶକମାନେ ନାୟକଙ୍କ ନାମରେ କମ୍ ମେହମୁଦଙ୍କ ନାମରେ ଅଧିକ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଥିଏଟରକୁ ଯାଉଥିଲେ ।

   Related Posts