Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ପ୍ରଳୟଙ୍କରୀ ତୋଫନ୍‌ ଡୋରିଆନ୍‌ର କରାଳ ରୂପ -ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

3/09/2019 at 3:24 PM

ଫ୍ଲୋରିଡା – ପ୍ରଳୟଙ୍କରୀ ତୋଫାନ୍‌ ଡୋରିଆନ୍‌ ଏବେ ଆମେରିକାର ଫ୍ଲୋରିଡା ଉପକୂଳ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ଏବେ କାଟାଗୋରୀ ୫ରୁ ଏହା କାଟାଗୋରୀ ୩ ହରିକେନ୍‌କୁ ରୂପାନ୍ତରିତ ହେଉଛି। ଏବେ ପବନର ବେଗ କମିଥିବା ବେଳେ ସମୁଦ୍ର ମଧ୍ୟରେ ଏହା ମନ୍ଥର ଗତିରେ ଆଗକୁ ବଢୁଛି । ହରିକେନ୍‌ ଡୋରିଆନ୍‌ ଯୋଗୁଁ ବାହାମାସ୍‌ରେ ୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟ ହୋଇଛି ।ପ୍ରଳୟଙ୍କରୀ ହରିକେନ୍‌ ଡୋରିଆନ୍‌ ଯୋଗୁଁ ବାହାମାସ୍‌ରେ ପ୍ରବଳ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଛି ।ଆବାକୋ ଦ୍ୱୀପରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଆର୍କିପେଲାଗୋରେ ସ୍ଥଳଭାଗକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରୁଥିବା ଏହା ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହରିକେନ୍‌ ବୋଲି ଆମେରିକାର ଜାତୀୟ ରେଡିଓ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ଆବାକୋ ଦ୍ୱୀପରେ ପ୍ରଳୟର ତାଣ୍ଡବ ରଚିଛି ଡୋରିଆନ୍‌ ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା କ୍ଷତିର ଭରଣା ପାଇଁ ଅନେକ ସମୟ ଲାଗିବ । ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଏକାଠି ହୋଇ କାମ କରିବା ଦରକାର ବୋଲି ବାହାମାସ୍‌ର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି । କାଟାଗୋରୀ-୩ ହରିକେନ୍‌ର ପରିଣତ ହେବା ପରେ ଏବେ ପବନର ବେଗ ହ୍ରାସ ପାଇ ପ୍ରତିଘଣ୍ଟା ୧୯୩ କିଲୋମିଟରରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

ଡୋରିଆନର ସର୍ବାଧିକ ପବନର ବେଗ ୨୬୫ କିଲୋମିଟର ପ୍ରତିଘଣ୍ଟା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି।

   Related Posts