Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁର୍କୀରେ ବଡ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପ ପରେ ସୁନାମି: ପ୍ରକୃତି ରଚିଲା ତାଣ୍ଡବଲୀଳା, ୬ ମୃତ, ୨୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ବିଜେପିକୁ ତିର୍ତ୍ତୋଲବାସୀ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତାଇବେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରିବେ- ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • PL 2020: ଗର୍ଜିଲା କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍, ରାଜସ୍ଥାନ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୮୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

କେରଳରୁ ଆସିପାରୁନି ଶନିଆର ମୃତଦେହ, ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ

7/10/2018 at 9:55 PM

କନ୍ଧମାଳ;୦୭/୧୦- ପେଟ ଚାଖଣ୍ଡ ପାଇଁ ସୁଦୁର କେରଳକୁ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ସାରଙ୍ଗଡ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡବାମାହା ଗାଁର ଶନିଆ ବେହେରା। ହେଲେ ଦେହ ଖରାପ ହେବାରୁ କେରଳରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ତାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଏବେ ଗାଁକୁ ଆସିପାରୁନି ମୃତଦେହ। ଏଥିପାଇଁ ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହାୟତାକୁ ଅନାଇ ବସିଛନ୍ତି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସମେତ ଗ୍ରାମବାସୀ କାମ ଧନ୍ଦା କରିବ। ଭଲ ଦି ପଇସା ରୋଜଗାର କରିବ । ବାପା ମା ସ୍ତ୍ରୀ ପିଲାଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖିବ। ଧାର କରଜ ଶୁଝିବ । ଏମିତି ଆଖିରେ ଆଖିଏ ସ୍ବପ୍ନ ନେଇ କେରଳକୁ ଦାଦନ ଖିଟିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ସାରଙ୍ଗଡ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡବାମାହା ଗାଁର ଶନିଆ ବେହେରା। ହେଲେ ଦାଉ ସାଧିଲା ଦଇବ। ଦେହ ଖରାପ ହେବାରୁ କେରଳ କୋଟ୍ଟାୟାମ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଅଧିକ ବିଗିଡିଯିବାରୁ ଶନିଆର ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଘରର ଏକ ମାତ୍ର ରୋଜଗାରିଆ ପୁଅକୁ ହରାଇ ପରିବାର ଲୋକେ ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗିପଡିଛନ୍ତି । ଜୀଁ ଥାଇ ଶନିଆକୁ ଦେଖିପାରିନଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ମଲାମୁହଁକୁ ଦେଖିବାକୁ ଚାତକ ପରି ଚାହିଁ ବସିଛନ୍ତି।କେରଳରୁ ଆସିପାରୁନି ଶନିଆର ମୃତଦେହ। ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ। ମୃତଦେହକୁ ଆଣିବାକୁ ହେଲେ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ୮୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଡିପୋଜିଟ କରିବାକୁ କହୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଅଭାବୀ ଗରିବ ପରିବାର ଏତେ ପଇସା ଆଣିବେ କେଉଁଠୁ। ଶବକୁ ଗାଁକ ଆଣିବାକୁ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସମେତ ଗ୍ରାମବାସୀ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଜିଲ୍ଲା ପାଳଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିଛନ୍ତି। ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ବିଡିଓ ଆଲୋଚନା କରି ମାତ୍ର ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଏବେ ପରିବାର ଲୋକେ ଅନାଇ ବସିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହାୟତାକୁ ।

   Related Posts