Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭ୍ୟଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା, ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ !
  • ||
  • କଟକ : ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ, କୂଳକୁ ଫେରିବା ବାଟରେ ମାରିଥିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬୦୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଶବକୁ ମିଳିଲାନି କାନ୍ଧ ; ସାଇକେଲରେ ବୁହା ହେଲା ଶବ

10/01/2019 at 1:54 PM

ଅନୁଗୁଳ ୧୦|୧:  ସାଇକେଲରେ ବୁହା ହେଲା ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଶବ । ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ଶରଧାପୁର ଗାଁରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏଭଳ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଗ୍ରାମବାସୀ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଶବକୁ ଶ୍ମଶାନକୁ ନେବା ପାଇଁ କାନ୍ଧ ନଦେବାରୁ ଶେଷରେ ନାତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମିଶି ସାଇକେଲରେ ବୋହି ନେଲେ ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ଶରଧାପୁର ଗାଁର ପଠାଣି ବେହେରାଙ୍କର ଗତକାଲି ରାତିରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଆଜି ସକାଳେ ତାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଶ୍ମଶାନକୁ ନେବାପାଇଁ କେହି ଗ୍ରାମବାସୀ ପରିବରଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିନଥିଲେ । ଫଳରେ ମୃତ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ନାତି ମାନସ ବେହେରା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମିଶି ସାଇକେଲରେ ଘରଠାରୁ ୧ କିମି ଦୂର ଶ୍ମଶାନକୁ ବୋହି ନେଇଥିଲେ ଶେଷକୃତ୍ୟ ପାଇଁ । ବୃଦ୍ଧା ଜଣଙ୍କ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେବ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଶଯ୍ୟାଶାୟୀ ଥିଲେ । ତେଣୁ ଯିଏ ତାଙ୍କ ଶବକୁ ଛୁଇଁବ ସେ ମନ୍ଦିରରେ ଯାଇ ଶୌଦ୍ଧ ହେବା ସହ ଜାତି ମଧ୍ୟ ହେବ ବୋଲି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କର ପ୍ରଥା ରହିଛି । ଫଳରେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ କେହି କାନ୍ଧ ଦେଇନଥିଲେ କି ଛୁଇଁ ନଥିଲେ । ଏଭଳି ମାନସିକତା ଗାଁ ଗହଳିରେ ବହୁ ଦିନରୁ ଚାଲି ଆସୁ ଅଛି। ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଯିଏ ଗାଁରେ ବାସ ବାସ କରି ଜୀବନ ବିତାଇଛି ଗାଁ ପାଇଁ ସବୁ ତ୍ୟାଗ କରିଛି ଶେଷ ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କ ସହ ଏମିତି କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts