Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ହାଇଓ୍ବା : ଚାଲିଗଲା ମା’, ପୁଅ ଓ ଝିଅଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ପଛରୁ ଆସି ଝାମ୍ପି ନେଲେ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ଲୁଟେରାଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ୪୫ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଜିଆର୍‌ଏସ୍‌, ଘରୁ ଜବତ ହେଲା ନଗଦ ୧୭ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ନକଲି ଲଙ୍କାଗୁଣ୍ଡ କାରଖାନା ଠାବ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ମୋହନା : ଅପରେସନ୍ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ୍, ପୁଣି ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଗଛ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପ୍ରତିକ୍ଷାର ଅନ୍ତ, ଆଜିଠୁ ବିନା କୋଭିଡ଼ ରିପୋର୍ଟରେ କାଳିଆ ଦର୍ଶନ
  • ||
  • ଆମେରିକାର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେଲେ କମଳା ହ୍ୟାରିସ୍
  • ||
  • ଆମେରିକାର ୪୬ ତମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଜୋ ବାଇଡେନ୍‌
  • ||
  • ଆମେରିକାର ଉପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ କମଳା ହ୍ୟାରିସ୍‌
  • ||

ସୁପ୍‌ରୁ ବାହାରିଲା ମଲା ବାଦୁଡ଼ି: କିନ୍ତୁ ତା’ ଆଗରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ପିଇ ସାରିଥିଲେ ସେମାନଙ୍କ ଭାଗ, ତାପରେ…

24/07/2020 at 6:03 PM

ବୁହାନ ୨୪/୦୭ : ଚୀନରୁ ସାରା ଦୁନିଆକୁ ବ୍ୟାପିଥିବ କରୋନା ଭାଇରସ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିକ୍ରଲ ରୂପ ନେଲଣି | କରୋନା ଭାଇରସକୁ ନେଇ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ବୈଜ୍ଞାନିକ ଏକମତ ହୋଇପାରି ନାହାନ୍ତି | କିଛି ବୈଜ୍ଞାନିକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଭାଇରସ ବାଦୁଡ଼ି ଶରୀରରୁ ମଣିଷ ଶରୀରକୁ ସଂକ୍ରମିତ କରିଛି | କିନ୍ତୁ ଆଉ କିଛି ବୈଜ୍ଞାନିକ ଏଥିରେ ଏକମତ ନୁହନ୍ତି | ଚୀନରେ କରୋନା ମାମଲା କମିବା ପରେ ପୁଣିଥରେ ସି-ଫୁଡ ଓ ମାଂସ ମାର୍କେଟ ଖୋଲିଯାଇଛି | ଇତି ମଧ୍ୟରେ ଚୀନରୁ ଆଉ ଏକ ଚକିତ କଲାଭଳି ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ମାମଲା ଚୀନ ବୁହାନ ସହରର | ଏଠାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସୁପ ଅର୍ଡର କରିଥିଲେ | ପରିବାର ଲୋକ ଯେମିତି ସୁପ୍ ଖୋଲିଲେ ସେଥିରୁ ମଲା ବାଦୁଡ଼ି ବାହାରିଥିଲା | 

ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ସୁପ୍ ଅର୍ଡର୍ କରିଥିଲେ ତାଙ୍କ ନାଁ ଚେନ୍ | ସେ ହୁଵେଇ ଅଞ୍ଚଳରେ ରୁହନ୍ତି | ଚେନେ ଏକ ରେସ୍ତୋରାଁରୁ ଫ୍ରୋଜେନ୍ ପୋର୍କ ସୁପ୍ ଅର୍ଡର କରିଥିଲେ | ସ୍ଥାନୀୟ ମିଡ଼ିଆ ଅନୁସାରେ, ସେ ଯେମିତି ସୁପ୍ ବାହାର କଲେ ସେଥିରୁ ମଲା ବାଦୁଡ଼ି ବାହାରିଥିଲା | ଚେନ୍ ନିଜର ପୁରା ପରିବାର ପାଇଁ ସୁପ୍ ମଗେଇଥିଲେ | ଅଲଗା ଅଲଗା ଡବାରେ ସୁପ୍ ଆସିଥିବା କାରଣରୁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ପିଇଦେଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଚେନ୍ ଯେମିତି ସୁପ୍ ଡବା ଦେଖିଲେ ସେଥିରେ ମଲା ବାଦୁଡ଼ି ପଡିଥିଲା |  

ଚେନ୍ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ସୁପ୍‌କୁ ଗରମ କରିବାକୁ ବାହାର କରିନଥାନ୍ତେ ତାହେଲେ ଜାଣି ପାରିନଥାନ୍ତେ ଯେ ଡବାରେ ମଲା ବାଦୁଡ଼ି ପଡିଛି | ଏହାପରେ ଚେନ୍ ସୁପ୍ ନେଇ ରେସ୍ତୋରାଁ ଯାଇଥିଲେ ଓ ଟଙ୍କା ରିଫଣ୍ଡ୍ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ | ତେବେ ରେସ୍ତୋରାଁ ମାଲିକ ଏଥିରେ ରେସ୍ତୋରାଁର କୌଣସି ଭୁଲ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ସେ କହିଥିଲେ ବାଦୁଡ଼ି ରାତିରେ ସକ୍ରିୟ ହୁଅନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ସେମାନେ ସୁପ୍ ସକାଳୁ ତିଆରି କରିଦିଅନ୍ତି ଏବଂ ସୁପକୁ ଘୋଡେଇ ରଖନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ରେସ୍ତୋରାଁର କୌଣସି ଭୁଲ ନାହିଁ ବୋଲି ମାଲିକ କହିଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସୁପ୍ ଗରମ କରିବା ସମୟରେ ବାଦୁଡ଼ି ଘରେ ହିଁ ପଡି ଯାଇଥିବ |

ସୁପ୍‌ରୁ ବାଦୁଡ଼ି ବାହାରିବା ପରେ ଚେନଙ୍କ ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ କରାଇଛନ୍ତି | ଚେନ୍ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନକୁ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | ଚେନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି | ତେବେ ବାଦୁଡ଼ି କେଉଁଠାରୁ ଆସିଲା ତାହା ଏବେ ଯାଏଁ ଜଣାପଡିନାହିଁ |

   Related Posts