Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ସମ୍‌ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେଉଥିବା ଦେଶର ସବୁଠୁ ବଡ COVID-19 ହସ୍ପିଟାଲର କାର୍ଯ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଉନ୍ନୟନ କମିଶନର, 5-T ସଚିବ

29/03/2020 at 5:32 PM

ଭୁବନେଶ୍ଵର ୨୯।୦୩: ସମଗ୍ର ବିଶ୍ଵରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଭାରତରେ କାୟା ବିସ୍ତାର କରିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହାର ମୁକାବିଲା ଲାଗି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ରାଜ୍ୟସରକାରଙ୍କୁ କରୋନା ହସ୍ପିଟାଲ ଖୋଲିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ତତ୍ପର ହୋଇ ଉଠିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର। କରୋନା ହସ୍ପିଟାଲ ପାଇଁ ଆଗକୁ ଆସିଛି ରାଜ୍ୟର ଅଗ୍ରଣୀ ସମ୍ ହସ୍ପିଟାଲ।  ସମ୍ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଦେଶରେ ସବୁଠୁ ବଡ କୋଭିଡ୍-୧୯ ହସ୍ପିଟାଲ ପାଇଁ ଜୋରସୋରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ଓଡିଶା ଉନ୍ନୟନ କମିଶନର ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର ଓ ୫ଟି ସଚିବ ଭିକେ ପାଣ୍ଡିୟାନ ଶନିବାର କୋଭିଡ୍-୧୯ ହସ୍ପିଟାଲର ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି।

ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ SOA ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କ୍ୟାମ୍ପସ୍ -2 ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ SUM ହସ୍ପିଟାଲ୍ ଏକ ୫୦୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ଆର୍ଟ ହସ୍ପିଟାଲ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରୁଛି ଯାହା କେବଳ COVID-19 ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ। ଏହି ସମୟରେ ସୋଆର ସଂସ୍ଥାପକ ଡ. ମନୋରଞ୍ଜନ ନାୟକ ହସ୍ପିଟାଲର ଅଗ୍ରଗତି ବିଷୟରେ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅବଗତି କରାଇଥିଲେ।

ଦେଶର ସବୁଠୁ ବଡ COVID-19 ଡାକ୍ତରଖାନା ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଗତ ଦିନ KIMS ଦ୍ୱାରା ସ୍ଥାପିତ ଅନ୍ୟ ଏକ COVID- 19 ହସ୍ପିଟାଲର ଅଗ୍ରଗତି ବିଷୟରେ 5T ସଚିବ ମଧ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କ୍ରମାଗତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୯୭୯ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ସେହି ଭଳି ଏହି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗରେ ୨୧ ଜଣଙ୍କ ପ୍ରାଣହାନୀ ଘଟିଛି। ଓଡିଶାରେ କେବଳ ୩ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି।

   Related Posts