Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

ଚାଲିଲା ଦାର୍ଜିଲିଂ-ହିମାଲୟନ ଟୟଟ୍ରେନ୍, ଏବେ ପୂର୍ବୋତ୍ତର ବୁଲିବାର ଆସିବ ଅସଲି ମଜା

27/12/2020 at 8:32 PM

ଦାର୍ଜିଲିଂ ୨୭।୧୨: କରୋନା ମହାମାରୀ ଓ ଲକଡାଉନ୍‌ ଯୋଗୁ ବନ୍ଦଥିବା ଦାର୍ଜିଲିଂର ହିମାଲୟନ ଟୟ ଟ୍ରେନ୍‌ ପୁଣି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଲାଗି ଚାଲିଛି। ଦାର୍ଜିଂ ହିମାଲୟନ ରେଲୱେ ଏହି ଟ୍ରେନ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଟ୍ରେନକୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ବେଶ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। କାରଣ ଏହି ଟ୍ରେନ ପୂର୍ବୋତ୍ତରର ସୌନ୍ଧର୍ଯ୍ୟକୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଭିନ୍ନ ରୂପରେ ଉପସ୍ଥାପିତ କରିଥାଏ।

ରେଳବାଇ ଗତ ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସରୁ ଟୟ ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଦେଶରେ ଅନଲକ୍‌ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ବଢୁଥିବା ସଂଖ୍ୟାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ରେଳ ସେବା ପୁଣି ଥରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଟ୍ରେନ୍‌ ନ୍ୟୁ ଜଲପାଇଗୁଡି, ସିଲିଗୁଡି ଟାଉନ୍‌, ସିଲିଗୁଡି ଜଙ୍କସନ, ସୁକନା, ରଙ୍ଗଟଙ୍ଗ, ତିନଧରିଆ, ଗୟାବାଡୀ, ମହାନଦୀ, କୁର୍ସିୟାଙ୍ଗ, ଟୁଙ୍ଗ, ସୋନାଦା, ଘୁମ ଓ ଦାର୍ଜିଲିଂ ମଧ୍ୟରେ ଚଳାଚଳ କରିଥାଏ।

ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳରେ ଦାର୍ଜିଲିଂ ହିମାଲୟନ ରେଲୱେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କୋଭିଡ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରୁଛନ୍ତି। ଏଥିଲାଗି ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଥର୍ମାଲ ସ୍କ୍ରିନିଂ ସହ ସାନିଟାଇଜର ଓ ଟ୍ରେନରେ ସୋସିଆଲ ଡିଷ୍ଟାନସିଂର ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି।  ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରେନ ସେବା ପୁଣି ଆରମ୍ଭ କରିବା ଲାଗି ରେଳବାଇ ଦୁଇମାସ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଏଥିପାଇଁ କେବଳ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନଙ୍କ ଅନୁମତିକୁ ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ଏବେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନଙ୍କ ଅନୁମତି ପରେ ଟ୍ରେନ ଟଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ସହ ଟ୍ରେନ୍‌ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହେବ ବୋଲି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts