Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ଖସୁନି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଆଉ ୬ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ସରିଲା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ପ୍ରଜ୍ଞାଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରିଙ୍ଗ୍ ସେରିମନି ଫଟୋ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ଗାଡି ପାର୍ଟସ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ନେଇଗଲେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଅଜଗରକୁ ଗିଳିଲା ଅହିରାଜ, ସାତକୋଶିଆରେ ବିରଳ ଘଟଣା !
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୦ରୁ ହଜିଯିବ ଶୀତ, ୨୩ରୁ ବର୍ଷା !
  • ||

ବାଜିରେ ଲାଗୁଛି ଜୀବନ : ଯାତ୍ରା ପେଣ୍ଡାଲରେ ଚାଲିଛି ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଷ୍ଟଣ୍ଟ୍ ଶୋ’

30/11/2019 at 8:17 AM

ବାଲେଶ୍ବର (ସର୍ବେଶ୍ଵର ନାଥ) ୩୦।୧୧: କଥାରେ ଅଛି ପେଟ ପାଇଁ ସବୁ ନାଟ । ପେଟ ପାଇଁ ଯାତ୍ରା ପେଣ୍ଡାଲରେ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଷ୍ଟଣ୍ଟ ଦେଖାଉଥିବା କିଛି କଳାକାରଙ୍କ ଜୀବନକୁ ବାଜିରେ ଲଗାଇ କେମିତି କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଅର୍ଥ ରୋଜଗାରର ଲୋଭ ଘାରିଛି ।

ବାଜିରେ ଲାଗିଛି ଜୀବନ । ଯାତ୍ରା ଷ୍ଟେଜ୍‌ରେ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଷ୍ଟଣ୍ଟ୍‌ ଶୋ’ ।  କିଏ ନିଆଁ ଭିତରେ ଡେଉଁଛି । କିଏ ନିଆଁ ହୁଳା ଧରି ବୁଲୁଛି ।  ପୁଣି କିଏ ଦଉଡ଼ିରେ ଝୁଲୁଛି । ଭଳିକି ଭଳି ହରକତ କରୁଛନ୍ତି କଳାକାର । ମନରେ ଭୟ ଅଛି । ଛାତି ଥରୁଛି ।  ତଥାପି ପେଟ ପାଇଁ ଚାଲିଛି ନାଟ ।

ଏକ ଯାତ୍ରାପାର୍ଟିର ମଞ୍ଚରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବାକୁ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଷ୍ଟଣ୍ଟ୍‌, ଡ୍ୟାନ୍ସ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି କିଛି ଯୁବକ ଯୁବତୀ । ସେମାନେ ଜାଣିଛନ୍ତି ଉପରୁ ତଳକୁ ପଡ଼ିଲେ ଜୀବନ ଚାଲିଯିବାର ଆଶଙ୍କା ଅଛି । ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ିଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।

ତଥାପି ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଚଳାଇଛନ୍ତି ଏମିତି ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳ । ଏଠି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି, ଯଦି କିଛି ଅଘଟଣ ଘଟେ ତାହେଲେ କ’ଣ ଯାତ୍ରାପାର୍ଟି ମାଲିକ ଦାୟୀ ହେବେ ?

ଏଠି ଯାତ୍ରା ପେଣ୍ଡାଲରେ ଏଭଳି ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଷ୍ଟଣ୍ଟ ଦେଖାଉଥିବା କଳାକାରଙ୍କ ଜୀବନ କେବଳ ବାଜିରେ ଲାଗିଛି ତାହା ନୁହେଁ,  ଯାତ୍ରା ଦେଖିବାକୁ ଆସୁଥିବା ହଜାର ହଜାର ଦର୍ଶକଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ବିପଦ ରହିଛି । କାରଣ ଯାତ୍ରା ପେଣ୍ଡାଲ ପାଖରେ ନା’ ରହୁଛି ଆମ୍ବୁଲାନ୍‌ସ୍‌ ନା’ ରହୁଛି ଦମକଳ ।

ତଥାପି ବିପଦକୁ ବରଣ କରି ଚାଲିଛି ଯାତ୍ରା । ଏଥି ପ୍ରତି ନା ଯାତ୍ରାପାର୍ଟି ମାଲିକଙ୍କ ନିଘା ଅଛି ନା’ ପ୍ରଶାସନର ନଜର । ଲାଗୁଛି ଯେମିତି ସମସ୍ତେ ମିଳିମିଶି ଗୋଟେ ବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ ସ୍ବାଗତ କରିବାକୁ ହାତବାନ୍ଧି ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଛନ୍ତି ।

ବିନା ଫାୟାର ସେଫଟି ମେଜର୍ସରେ ଏଭଳି ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଡ୍ୟାନ୍‌ସ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ କିଭଳି ଯାତ୍ରାପାର୍ଟି ମାଲିକମାନଙ୍କୁ ଅନୁମତି ମିଳୁଛି ତାହା ଭାବିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଛି । ଏସବୁ ଦେଖିବା ପରେ ଆମେ କ’ଣ ଏୟା ଭାବିବା ଯେ,  ଏଠି ଟଙ୍କା ବଳ ଆଗରେ ଶସ୍ତା ହୋଇଯାଇଛି ମଣିଷର ଅମୂଲ୍ୟ ଜୀବନ ?

   Related Posts