Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଞ୍ଜେଲା ମାର୍କେଲଙ୍କ ଯୁଗ ଶେଷ ! ଜର୍ମାନ ନିର୍ବାଚନରେ ଖୁବ୍ କମ ଭୋଟରେ ହାରିଲା ମାର୍କେଲଙ୍କ ପାର୍ଟି, କ୍ଷମତା ଡୋର ସୋସିଆଲ ଡେମୋକ୍ରାଟ୍ସଙ୍କ ହାତକୁ ଯିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ଗୁଲାବ’ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟର ହୋଇନି ବେଶୀ ପବନ, କୋରାପୁଟ ଓ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ବ୍ଲକ୍‌ରେ ଅଧିକ ବର୍ଷା : SRC
  • ||
  • କାଲିମେଳା : ରାସ୍ତାରେ ଚାଲୁଛି ୨ରୁ ୩ଫୁଟ ବର୍ଷାଜଳ, ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ବରେ ଅଟକିଛି ଯାନବାହାନ
  • ||
  • ମୋହନା : ଗଜପତିରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଲା ‘ଗୁଲାବ’, ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଗଛ ପଡି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ : ୪୦ ତମ ଲିଗ୍‌ ମୁକାବିଲାରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଓ ରାଜସ୍ଥାନ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ବଣୁଆ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ, ମଞ୍ଚାରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଘରକୁ ଯିବାବେଳେ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଧସିଲା ମାଟି ଅତଡା, ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବାତ୍ୟାରୁ ଗଭୀର ଅବପାତର ରୂପ ନେଲା ‘ଗୁଲାବ’, ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାର କିଛି ସ୍ଥାନରେ ଲାଗି ରହିଛି ବର୍ଷା
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରେ ‘ଗୁଲାବ’ ପ୍ରଭାବ : ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର, ଗଛ ପଡି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ବୈତରଣୀ ପଠାରେ ଚରୁଥିଲେ ମଇଁଷି, ପାଣି ଭିତରକୁ ଟାଣିନେଲା କୁମ୍ଭୀର : ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ
  • ||

ନିଶା ସେବନ ପାଇଁ ନିଜର ୫ ମାସର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ବିକି ଦେଇଥିଲେ ଜଣେ ମହିଳା, ଧଳା ଜହରର ମାୟାଜାଲରୁ ମୁକୁଳିବା ପରେ ଦୟନୀୟ ଚିତ୍ର ବଖାଣିଲେ ଡ୍ୟାନସର୍

9/05/2020 at 8:52 PM

ଜଳନ୍ଧର, ୦୯|୦୫:    କରୋନା ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ପଞ୍ଜାବରେ ଗତ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ୬୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଯୁ ବକ ନିଶାମୁକ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ।  ନିଶା ନମିଳିବାରୁ ସେମାନେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ମୁକ୍ତିକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ନିଶାର ମାୟାଜାଲରେ ଫସିବା ନେଇ ସେମାନଙ୍କ କାହାଣୀ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଦୁଃଖଦପୂର୍ଣ୍ଣ ।  ଗୁରୁଦାସପୁରର ଜଣେ ଡ୍ୟାନସରଙ୍କ କାହାଣୀ ଶୁଣିଲେ ଆଖିରୁ ଲୁହ ଝରିଯିବ । ସେ ନିଶା ଦ୍ୱାରା କବଳିତ ହୋଇ ସମସ୍ତଙ୍କଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଥିଲେ । ଏବେ ଲକଡାଉନ୍ ପାଇଁ ନିଶା ନମିଳିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ରେଡକ୍ରସର ନିଶାମୁକ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଏବେ ସେ ନିଜ ପ୍ରକୃତ ଜୀବନକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ଏପରିକି ତାଙ୍କର ଜଣେ ବାନ୍ଧବୀ କିପରି ନିଶା ଖାଇବା ପାଇଁ ନିଜର ୫ ମାସର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ବିକିଥିଲେ ତାହା ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଦେଇଥିବା ବୟାନରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଗତ ୨ ବର୍ଷ ଧରି ନିଶାର ମାୟାଜଲରେ ଫସିଥିଲେ । ସେ ଏକ ବର୍ଷ ଧରି ହିରୋଇନ୍ ସେବନ କରୁଥିଲେ । ସେ ନିଶାସେବନ ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୪ରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଏବେ ସେ ନିଶାମୁକ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରରେ ୯ଦିନ ରହି ଫେରିଛନ୍ତି ।  ରେଡକ୍ରସ୍ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଯଦି ସେ ନିଶା ପାଇଁ ପାଗଳ ଭଳି ହେବେ ତେବେ ତାଙ୍କ ସହ କିପରି ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ଚିନ୍ତା କରୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ୯ଦିନିରେ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି । ଏପରିକି ସେ ପଞ୍ଜାବର ଯୁବକଙ୍କ ମଧ୍ୟ ନିଶାର ମାୟାଜଲରୁ ବାହାରିବା ପାଇଁ ସେ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

କରୋନା ସଙ୍କଟ ଦେଇ ପଞ୍ଜାବ ଗତି କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ନିଶା କାରବାର ଉପରେ ରୋକ ଲାଗିଛି । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସୂଚନାନୁସାରେ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୩୦ ଦିନରେ ପ୍ରାୟ ୬୦ ହଜାର ଯୁବକ-ଯୁବତୀ ନିଶାମୁକ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି । ଏବେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୧ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିସାରିଲାଣି ।

   Related Posts