Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ପୁତ୍ର ମୋହରେ ପିତା ! ବାଲିକୁଦା ଏରସମାରେ ଧିମେଇଛି ଦାମଙ୍କ ପ୍ରଚାର

6/04/2019 at 9:24 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୬|୪ : ପୁତ୍ର ମୋହରେ ପିତା । ବାଲିକୁଦା ଏରସମା  ଏବଂ ପାରାଦୀପ ରାଜନୀତିରେ ଏବେ ବାପ-ପୁଅ ରାଜନୀତି ନେଇ ବେଶୀ ଚର୍ଚ୍ଚା । ବାଲିକୁଦା ଏରସମାରେ ବିଜେଡିରୁ ବିତାଡିତ ବିଜେପି ନେତା ଦାମୋଦର ରାଉତଙ୍କ ଧିମା ପ୍ରଚାରକୁ ନେଇ ଏହି ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ , ଗୁରୁବାର ରାତିର ଏକ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ତାହା ଆହୁରି ଆଲୋଚନାର ବିଷୟ ହୋଇଛି । ପୁଅ ସମ୍ବିତ ରାଉତରାୟଙ୍କ ମୁହଁକୁ ଚାହିଁ ଥଥମତ ହେଲେଣି କି ବାପା ଦାମୋଦର ?  ପାରାଦୀପ ବିଧାୟକ ଡା ଦାମୋଦର ରାଉତ ଏବେ ବାଲିକୁଦା ଏରସମାରେ ବିଜେପିର ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ।କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପୁଅ ସମ୍ବିତ ରାଉତରାଏ ପାରାଦୀପ୍ ରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେଣୁ  ଦାମୋଦରଙ୍କ  ପ୍ରତିଟି ପଦକ୍ଷେପ ଉପରେ ଏବେ ନଜର ।

ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଦାମୋଦରଙ୍କ ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଘରେ ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ସହ ଦାମୋଦରଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତାର ଖବର ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆହୁରି ବଢିଯାଇଛି  । ପାରାଦୀପ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ବିଜେଡି ଟିକେଟ ପାଇଥିବା ସମ୍ବିତ ରାଉତରାୟ ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଘରେ ଦଳୀୟ କର୍ମୀ ଓ ନେତାଙ୍କ ସହ ବୈଠକ କରୁଥିଲେ । ସେଥିରେ  ପାରାଦୀପ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ବିଜେଡି ସଂଗଠନର ବହୁ ତୃଣମୂଳସ୍ତରର କର୍ମୀମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।  ପ୍ରାର୍ଥୀ ପତ୍ର ଦାଖଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନେଇ ବିଜେଡି କର୍ମୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ବିତ ଆଲୋଚନା କରୁଥିଲେ । ତେବେ ସେହି ବୈଠକ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ , ହଠାତ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଡାକ୍ତର ଦାମୋଦର ରାଉତ ।

ତେବେ ସେ ସମ୍ବିତଙ୍କ ବୈଠକକୁ ନଯାଇ ଅନ୍ୟ ଏକ ପ୍ରକୋଷ୍ଠକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ ।  କିନ୍ତ ସେହି ପ୍ରକୋଷ୍ଠରୁ ବାହାରିବା ପରେ ସେଠାରେ ଥିବା ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କୁ ପୁଅ ସମ୍ବିତ ଲାଗିଲା ବୋଲି କୁଆଡେ କହିଥିଲେ ଦାମୋଦର  । ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଲାଣି । ପୁଅ ସମ୍ବିତଙ୍କ ମୁହଁକୁ ଚାହିଁ ଚୁପ ବସିବେ କି ଦାମ ? ରାଉତ ନିର୍ବାଚନରୁ ଓହରି ଯାଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଲୋକଙ୍କ କଥା ହେଲା ବାପ କୁ ପୁଅ ରାଣ ଭଳି ଅବସ୍ଥା । ଗୋଟିଏ ପୁଅକୁ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଭାବେ ରାଜନୈତୀକ ପରିଚୟ ଦେବାର ଏହି ସୁଯୋଗରେ ଦାମୋଦର  କ’ଣ ଗୋଟି ଚଳାଇବେ ତାହାକୁ ଦେଖିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା ।

   Related Posts