Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୧୧ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୧୭୩୨ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୯ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୩୧୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଉପରେ ଚଢିଗଲେ ଯୁବକ, ଜଳି ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ
  • ||
  • ସ୍ୱାମୀ ନା ସଇତାନ ? ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି କଲା ହତ୍ୟା
  • ||
  • ପାରା ଧରିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର, ପୋଡିଗଲା ଶରୀରର ୯୦%
  • ||

ଦାମଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ବୟାନ: ଦୁର୍ନୀତି ଧରିବାରୁ ଗଲା ମନ୍ତ୍ରୀପଦ, ରାଜ୍ୟକୁ ଭଗବାନ ଭରସା

5/09/2018 at 2:44 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୫|୯; ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡାକ୍ତର ଦମୋଦର ରାଉତ ପୁଣି ବିଧାନସଭାରେ ବିସ୍ପୋରକ ଏବଂ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଚାରା ଘୋଟାଲା ଧରିବାରୁ ତାଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଗଲା ଏବଂ ଯିଏ ଦୁର୍ନୀତି କରିଥିଲା ସେ ପୁରସ୍କାର ପାଇଲା ବୋଲି ଦାମ କହିଛନ୍ତି।
ଚାରା ଘୋଟାଲା ନେଇ କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲିଖିତ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ ବିଧାୟକ ଦାମ ରାଉତ । ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ୧୭ କୋଟିର ଘୋଟାଲା ହୋଇଥିବା ଲିଖିତ ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ । ତେବେ ଦାମ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୧୭ କୋଟି ନୁହେଁ ୧୦୦ କୋଟିର ହୋଇଛି ଦୁର୍ନୀତି । ଦାମ ବାବୁ କହିଛନ୍ତି ୨ ବର୍ଷରେ ୧୭ କୋଟି ନୁହେଁ ବରଂ ୫୯ କୋଟି ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଛି । ଚାରା ଲାଗିନି, କିନ୍ତୁ ରସାୟନକି ସାର ଦେବା କହି ଘୋଟାଲା ହୋଇଛି । ସେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ବେଳେ ୪ ଜଣିଆ ଟିମ୍ ଗଠନ କରି ତଦନ୍ତ କରାଇଥିଲେ । କିଏ ଘୋଟାଲା କରିଥିବା ଅଧିକାରୀ , କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସସ୍ପେଣ୍ଡ କରିଥିଲେ ।ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ଅଧିକାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ଉତ୍କଚ ଦେଇ ଖସିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ଯେଉଁ ଅଧିକାରୀ ଏମିତି କରିଥିଲେ ସିଏ ରହିଲେ, ତାଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ମିଳିଲା ।ହେଲେ ଏଥିପାଇଁ ତାହ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଗଲା ବୋଲି କ୍ଷୋଭର ସହ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଡାକ୍ତର ରାଉତ । କେବଳ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ନୁହେଁ ରାୟଗଡା, କୋରାପୁଟ ଓ ନବରଙ୍ଗପୁରରେ ୨୪ କୋଟି ଘୋଟାଲା ହୋଇଛି ।ସମ୍ବଲପୁର ଓ ଦେବଗଡରେ ମଧ୍ୟ ଘୋଟାଲା ହୋଇଛି । ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ନିଜ ଉଦ୍ୟମରେ ସେ ଦୁର୍ନୀତିକୁ ଧରିଲେ , କିନ୍ତୁ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲାନି । ଅର୍ଥାତଯିଏ ଧରିବ, ତା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ସିଏ ଯିବ ।ଏମିତି ହେଲେ ଏ ରାଜ୍ୟକୁ ଭଗବାନ ଭରସା ବୋଲି ଦାମ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts