Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଦାମବାବୁ ନେବେ ରାଜନୀତିରୁ ସନ୍ୟାସ! ଲୋକ ଆସୁନାହାନ୍ତି ପାଖକୁ, ଦଳ ବି ପଚାରୁନି…

23/09/2019 at 5:20 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୩|୯; ରାଜନୀତିରୁ ଖୁବଶିଘ୍ର ସନ୍ୟାସ ନେବେ ଦାମ ବାବୁ । ଆଉ ର୍ନବାଚନ ଲଢ଼ିବେନି କି ସକ୍ରିୟ ରାଜନୀତିରେ ରହିବେନି । ସକ୍ରିୟ ରାଜନୀତିରେ ରହିଲେ ବି ତାଙ୍କୁ ପାଖକୁ ଲୋକ ଆସୁନାହାନ୍ତି କି କର୍ମୀ ବି ପାଖ ମାଡୁନାହାନ୍ତି । ଏବେ ଯେଉଁ ସରକାରୀ ଘରେ ଦାମବାବୁଙ୍କୁ ଲୋକେ ଘେରି ବସୁଥି​‌ଲେ ସେଠି ଏବେ ଖାଁ ଖାଁ । ଏପଟେ ଦଳ ବି ପଚାରୁନି। ତେଣୁ ଦାମ ବାବୁ ଖୁବ ଶିଘ୍ର ରାଜନୀତିରୁ ସନ୍ୟାସ ନେବେ ବୋଲି ଇସାରା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ରାଜନୀତି ଛାଡିବେ ଦାମ ବାବୁ । ନିଜ ତୁଣ୍ଡ ପାଇଁ ବିଖ୍ୟାତ ଡାକ୍ତର ଦାମୋଦର ରାଉତ ସକ୍ରିୟ ରାଜନୀତିରୁ ଖୁବ ଶିଘ୍ର ନିଜର ବେଡିଂ ବିସ୍ତର ବାନ୍ଧିବେ । ବିଜେଡିରୁ ବିତାଡିତ ହେବା ପରେ ଦାମ ବାବୁ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ସରକାରଙ୍କୁ ଗାଦିଚ୍ୟୁତ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଯେଉଁ ସଂକଳ୍ପ ନେଇଥିଲେ ପୂରଣ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ। ବରଂ ନିଜେ ଗାଦିଚ୍ୟୁତ ହୋଇଗଲେ।

ଯେଉଁ ଲୋକଙ୍କୁ ସେ ବଳ ବୋଲି ଭାବୁଥିଲେ ସେହି ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଉପାଡି ଫିଙ୍ଗଦେଲେ। ହାରିଗଲା ପରେ ଏବେ ଦାମ ବାବୁଙ୍କ ପାଖରେ କେହି ନାହାନ୍ତି  ।ଦିନେ ଯେଉଁ ଘରେ ଲୋକଙ୍କ ହାଉଯାଉ ହେଉଥିଲା ସେଠି ଏବେ ଖାଁ ଖାଁ। ନା ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଲୋକ ଆସୁଛନ୍ତି ନା କର୍ମୀ  । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଦାମ ବାବୁ ରାଜନୀତିରୁ ସନ୍ୟାସ ନେବାକୁ ଇଛା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଦାମ ବାବୁ ଭାବିଥିଲେ ବିଜେପି ଯୋଗଦେଲେ ତାଙ୍କ ଭଳି ତୁଙ୍ଗ, ଅଭିଜ୍ଞ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କୁ ବିଜେପି ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବ। ହେଲେ ସାଧରଣ ନିର୍ବାଚନ ପରେ ବିଜେପି ବି ତାଙ୍କୁ ଭୁଲି ଯାଇଛି। କାଁଭଁ କ୍ବଚିତ୍‌ ତାଙ୍କୁ କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଡାକୁଛି।

ହେଲେ ସାଙ୍ଗଠାନିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଦାମ ବାବୁ ଅଲୋଡା ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ଜଳସଂପଦ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ୩୭୦ ଧାରା ଉପରେ ଥିବା ଆଲୋଚନା ଚକ୍ରକୁ ଡକାଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ଗତକାଲି ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ କିମ୍ବା ବିଜେପୁର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବସିଥିବା ବୈଠକକୁ ଡକାଯାଇନଥିଲା । ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଏଭଳି ଆଚରଣ ତାଙ୍କୁ କ୍ଷୁବ୍ଧ କରିଛି। ଯେହେତୁ ପାର୍ଟି ତାଙ୍କୁ ଅଲୋଡା ଭାବୁଛି ସେଥିପାଇଁ ଘରେ ବସିବା ଅପେକ୍ଷା ସନ୍ୟାସ ନେବା ଭଲ ବୋଲି ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ଦାମ ବାବୁ ।

ବିଜେଡିରୁ ବାହାରିବା ପରେ ଦାମ ବାବୁ ଆକ୍ଟିଭ ଅଛନ୍ତି । ହେଲେ କେହି ତାଙ୍କୁ ଆଉ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଉନାହାନ୍ତି ।

   Related Posts