Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ୨ଟି ଘରୁ ଲୁଟ୍, ନେଇଗଲେ ୬ ଭରି ସୁନା ଓ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ବିରାଟ ହରିଣ, ଓଜନ ୧ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ, ପେଟରେ ଗଭୀର କ୍ଷତ
  • ||
  • ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର : ରାସ୍ତା କଡରେ ପଡି କାନ୍ଦୁଥିଲା ନବଜାତ ଶିଶୁ, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଦମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ହାଇଦର ସହଯୋଗୀ ୟାକୁବର ଆତ୍ମସମର୍ପଣ, SCBରେ ହାଇରଦରକୁ ଭେଟିଥିଲା ୟାକୁବ
  • ||
  • ଚମକ ହରାଉଛି ସୁନା : ପୁଣି କମିଲା ଦାମ୍, ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ହେଲାଣି ଶସ୍ତା
  • ||
  • ଗଜପତି : ଘାରିଲା କରୋନା ଭୟ, ଆଜିଠୁ ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାର ସବୁ ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ମାସ୍କ ଚେକିଂ ନାଁରେ ୨ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗୁଡେଇ ତୁଡେଇ ପିଟିଲା ପୋଲିସ, ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ମାସ୍କ ଚେକିଂ ନାଁରେ ୨ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗୁଡେଇ ତୁଡେଇ ପିଟିଲା ପୋଲିସ, ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଓଭରବ୍ରିଜ୍ ଓ୍ବାଲ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଓଲଟିଲା ବୋଲେରୋ, ୬ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୨୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||

ତୁଣ୍ଡ ପଡ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା : ବିଦା ହେଲେ ଦାମ

12/09/2018 at 9:21 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୨/୦୯ : ପୁର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପାରାଦୀପ ବିଧାୟକ ଦାମଦର ରାଉତଙ୍କୁ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଇଛି । ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଦଳର ସମ୍ପାଦକ ବିଜୟ କୁମାର ନାୟକ ଏକ ପ୍ରେସ୍ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଡାକ୍ତର ଦାମୋଦର ରାଉତ ଗତ କିଛି ଦିନ ଧରି ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ ଦଳକୁ ଅଡୁଆରେ ପକାଉଥିଲେ । ଏପରି କି ଗତ ୯ ତାରିଖ ଦିନ ଏରସମାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସଭାରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ସହ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ସେ ଦଳ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଗତସିଂହପୁର ବିଜେଡି ସଭାପତି ବିଷ୍ଣୁ ଦାସ ଏବଂ ଏରସମା. ବାଲିକୁଦା ବିଧାୟକ ୧୦ ତାରିଖ ଦିନ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦ ହୋଇଥିଲେ । ୧୧ ତାରିଖ ଦିନ ସକାଳେ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାର କିଛି ବିଜେଡି କର୍ମୀ ମଧ୍ୟ ନବୀନ ନିବାସଠାରେ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଭେଟି ଦାମ ବାବୁଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ । ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏହି ଦାବି ଓ ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି ।

ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା ମେକ୍ ଇନ୍ ଓଡ଼ିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେବାପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ଯାଇଥିବା ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓଡ଼ିଶା ଫେରିବା ପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବେ । ତେବେ ନବୀନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଥିବାବେଳେ ହିଁ ଆଜି ତାଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଦାମଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର ବେଳେ ତାଙ୍କୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ମଗା ଯାଇଛିକି ନାହିଁ ବା ତାଙ୍କ ଦଳ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରାଯାଇଛିକି ନାହିଁ ତାହା ଜଣାପଡ଼ିନାହିଁ ।
ବହିଷ୍କାର ସମ୍ପର୍କରେ ଡାକ୍ତର ରାଉତଙ୍କର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ମିଳିନାହିଁ । ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯିବ ବୋଲି ଦାମ ଜାଣି ସାରିଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ ସେ ଆଗୁଆ କହିଥିଲେ ଯେ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ ତାଙ୍କର କିଛି କ୍ଷତି ହେବନାହିଁ । ଏଥି ସହ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଦଳ ତିନି ଜଣ ବିଧାୟକ ଓ ଜଣେ ଅଫିସରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ । ସେ ଦଳରେ ସେ ନାହାଁନ୍ତି । ତବେ ଆଜି ଦାମଙ୍କ ସ୍ୱର ନରମ ଥିଲା । ନବୀନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସେ କିଛି କହିନାହାନ୍ତି ବୋଲି ସଫେଇ ଦେଇଥିଲେ । ଗତ କିଛିଦିନ ଭିତରେ ଦାମ ଚାରା ଦୁର୍ନୀତି, ସମବାୟ ଦୁର୍ନୀତି, ଓମଫେଡ ଦୁର୍ନୀତି, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଦୁର୍ନୀତି ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଥିଲେ ।

   Related Posts