Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ: ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ, ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ ବଜେଟ୍
  • ||
  • IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାମ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି, ରଖିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟ୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ଅକ୍ଟୋବର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଦାମ ଗଢିବେ ନୂଆ ଦଳ

3/10/2018 at 12:51 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୩/୧୦ : ଅକ୍ଟୋବର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଦାମ ଗଠନ କରିବେ ନୂଆ ଦଳ । ଏ ନେଇ ଆଜି ସମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦାମଦୋର ରାଉତ । ନୂଆ ଦଳରେ ରହିବ ବିଜୁଙ୍କ ନାଁ । ପିତୃପକ୍ଷ ଚାଲୁଥିବାରୁ ଦଳ ଗଠନରେ ବିଳମ୍ବ ହେଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନର ବିଜେଡିରେ ନକଳି ବିଜୁପ୍ରେମୀ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ନୂଆ ଦଳରେ ଅସଲି ବିଜୁ ପ୍ରେମୀ ରହିବେ ବୋଲି ଦାମ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଗତ ମାସରେ ଡାକ୍ତର ଦାମୋଦର ରାଉତଙ୍କୁ ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା | ବହିଷ୍କାର ହେବାପରେ ସେ କଣ କରିବେ ଏବଂ କେଉଁ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେବେ ତାକୁ ନେଇ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ଲାଗିରହିଥିଲା | ତେବେ ଆଜି ଦାମଙ୍କ ଏହି ସୂଚନା ପରେ ତାଙ୍କ ଆଗାମୀ କାର୍ଯ୍ୟପନ୍ଥା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି | ତେବେ ତାଙ୍କ ନୂଆ ଦଳରେ କେଉଁ ବିଜୁ ପ୍ରେମୀମାନେ ରହିବେ ତାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ | କାରଣ ଗତକାଲି କଂଗ୍ରେସ ସଭାରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ଡାକ୍ତର ରାଉତ କହିଥିଲେ ଯେ, ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ଏବଂ ଦିଲୀପ ରାୟ ଧରାଛୁଆଁ ଦେଉନାହାନ୍ତି | ଅପରପକ୍ଷରେ ବିଜେଡିରୁ ବହିସ୍କୃତ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଚନ୍ଦ୍ର ଘଡେଇ ତାଙ୍କ ସହିତ ରହିବେ ବୋଲି ପୂର୍ବରୁ ଡାକ୍ତର ଦାମୋଦର ରାଉତ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଚନ୍ଦ୍ର ଘଡେଇ ଏଭଳି କୌଣସି ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ ବୋଲି ସିଧାସଳଖ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଥିଲେ | କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଓଡିଶାରେ ବିଜେଡି ଛାଡ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲେ | ଗତକାଲି ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇ ଡାକ୍ତର ରାଉତ କହିଥିଲେ ଯେ, ଦଳ ଗଢିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ପାଣ୍ଠି ତାଙ୍କ ପାଖରେ ନାହିଁ | ନୂଆ ଦଳ ପାଇଁ ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା ତାଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତା କରିଥିବେ ସେ ସୂଚନ ଦେଇଥିଲେ |

   Related Posts