Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସ୍ଥିର ସରକାର ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ମେଣ୍ଟ ହେବ : ଦାମ

20/05/2019 at 2:05 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୦|୫: ଏକଜିଟ୍ ପୋଲକୁ ନେଇ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ବିବିନ୍ନ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଥିବାବେଳେ ରାଜ୍ୟର ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବି ବିଭିନ୍ନ ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଡାକ୍ତର ଦାମୋଦର ରାଉତ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଲୋକସଭାରେ ଏକଜିଟ ପୋଲ ଆକଳନଠୁ ଅଧିକ ଆସନରେ ବିଜେପି ବିଜୟୀ ହେବ । କିନ୍ତୁ ରାଜ୍ୟରେ ଝୁଲା ବିଧାନସଭା ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଦାମ ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟରେ ସ୍ଥିର ସରକାର ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ମେଣ୍ଟ ହେବ ବୋଲି ଦାମ ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତକାଲି ସପ୍ତମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ସରିବାପରେ ପରେ ବିଭିନ୍ନ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ଏକଜିଟ୍ ପୋଲର ଫଳାଫଲ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଏନଡିଏକୁ ୨୭୬ରୁ ୩୪୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବହୁମତ ମିଳିପାରେ ବୋଲି ବିଭିନ୍ନ ସଂସ୍ଥା ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି । ସେହିବଲି ୋଡିଶାର ୨୧ଟି ଲୋକସବା ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ବିଜେପିକୁ ୮ରୁ ୧୫ଟି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆସନ ମିଳିପାରେ ବୋଲି ଆକଳନ ହୋଇଛି । ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ବିଜେଡି ୨୦ଟି ାସନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବିଜେପି ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଆସନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । 

ଅପରପକ୍ଷରେ ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସବା ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ୧୪୬ଟି ାସନ ମଧ୍ୟରୁ ବିଜେଡିକୁ ୮୩ରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ୧୧୭ଟି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆସନ ମିଲିବା ସମ୍ବାବନା ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସଂସ୍ଥାପକ୍ଷରୁ ଆକଳନ କରାଯାଇଛି ।ଏପରିକି ଡାକ୍ତର ଦାମୋଦର ରାଉତ ଜିତିବା ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କେହି କେହି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତର ରାଉତ ଏକଜିଟ ପୋଲକୁ ବିଶ୍ବାସକୁ ନନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାଜ୍ୟରେ ଝୁଲା ବିଧାନସବା ହୋଇପାରେ ଏବଂ ସରକାର ଗଢିବା ପାଇଁ ବିଜେପି-ବିଜେଡି ପରସ୍ପରର ସହଯୋଗ ନେଇପାରନ୍ତି ।

   Related Posts