Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରୋଗୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ କ୍ରିକେଟ ବଲ୍ ଭଳି ବ୍ଲାକ୍ ଫଙ୍ଗସ୍, ଆଇଜିଆଇଏମଏସରେ ଅପରେସନ କରି ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ୧୬ରୁ ଖୋଲିବ ସମସ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କୀର୍ତ୍ତିରାଜି, କୋଭିଡ଼ କଟକଣା ମାନିବାକୁ ASI ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା
  • ||
  • ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ ୨ କାର୍, ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଦମଦାର୍ ବ୍ୟାଟିଂ : ବଢିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ଚିନ୍ତା, ବିସିସିଆଇ ପୋଷ୍ଟ୍ କଲା ଭିଡିଓ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୩୪୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମୋହନା ବାପା-ପୁଅ ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ୧୨ ଅଟକ, ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରୁ ଡବଲ୍ ମର୍ଡର୍ !
  • ||
  • ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ରେ ସରିଲା ନେତ୍‌ନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଶାସନ, ନଫତାଲୀ ବେନେଟ୍ ହେଲେ ନୂଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ : ୧୬ ଯାଏଁ ପାଗ ମେଘୁଆ, ହେବ ବିକ୍ଷିପ୍ତ ବର୍ଷା
  • ||

ହାରିଗଲେ ମହାରଥୀ, ସରୁନାହିଁ ରାଜନୀତି: ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଆଳରେ ନବୀନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ଦାମ

6/01/2019 at 5:05 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୬|୧: ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫାରେ ବେଶୀ ଖୁସୀ ହୋଇଛନ୍ତି ନିକଟରେ ବିଜେଡିରୁ ବହିସ୍କୃତ ହୋଇଥିବା ଦାମୋଦର ରାଉତ । ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ଦାମ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଠାରେ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀଙ୍କ କଥା ଉଠୁନାହିଁ, ଏଠାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ କଥା ଉଠୁଛି | ବ୍ରାହ୍ମଣମନକୁ ଦାମୋଦର ରାଉତ ଭିକାରି କହିଥିବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରାତି ଅଧାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମୋଦର ରାଉତଙ୍କୁ ବିଦା କରିଦେଇଥିଲେ | ଏନେଇ ନବୀନ ତାଙ୍କୁ କିଛି ନପଚାରି ଦଳରୁ ବିଦା କରିଦେଇଥିଲେ | ତେବେ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀଙ୍କ ପିପିଲି ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଜଡିତ ଥିବା ସତ୍ୱେ ଏତେ ଦିନ କାହିଁକି କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ନଥିଲେ ବୋଲି ଦାମ ନବୀନଙ୍କୁ ଆକ୍ଷେପ କରି କହିଛନ୍ତି | ଡାଲି ଦୁର୍ନୀତିରେ ଯେଉଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳମାନେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ସେହି ମାମଲାରେ ୨୦୧୨ ମସିହାରୁ ପଡିଛି କିନ୍ତୁ ତା ଉପରେ କାହିଁକି କେହି ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉନାହାନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଦାମ | ତେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମାନସିକତାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ଦାମ | ସେ ନବୀନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯଦି ସ୍ୱଚ୍ଛ ତାହେଲେ ତାଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱଚ୍ଛ ହେବେ |

ଯେତେବେଳେ ଚାରା ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା ବିଧାନସଭାରେ ଉଠିଲା ସେତେବେଳେ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ ଦାମଙ୍କୁ ଆକ୍ଷେପ କରିଥିଲେ | ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ଆକ୍ଷେପରେ ନବୀନ କହିଥିଲେ ହାସ୍ୟାସ୍ପଦ | ତେଣୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମାନସିକତା କଣ ସେଥିରୁ ଜଣାପଡୁଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଦାମ | ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରଦୀପ ନୈତିକତା ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇନାହାନ୍ତି | କାରଣ ମହାରଥୀଙ୍କ ନୈତିକତା ନାହିଁ | ବରଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ଏତେ ଜୋରରେ ଚାପ ପଡିଲା ଯେ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ମହାରଥୀଙ୍କୁ ବୁଝାଇ ସୁଝାଇ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ | ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମହାରଥୀଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପାଇଁ କହିବାପରେ ମହାରଥୀ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଦାମ ଦୃଢର ସହ କହିଛନ୍ତି | ମହାରଥୀ ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ ନୈତିକତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା କଥାକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି ଦାମ |

   Related Posts