Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ବଢ଼ିଲା ଚିନ୍ତା : ପିଆଜ କିଲୋ ୧୦୦ ଟଙ୍କା !
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଝାଡୁମାରି ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍ କନେଷ୍ଟବଳ ଲଳିତ ମୋହନ ରାଉତ ସମ୍ମାନୀତ
  • ||
  • ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ସନ୍ଧବ ଲୁଣ ମିଶାଇ ସେବନ କଲେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ ଓଜନ
  • ||
  • ଆକର୍ଷଣୀୟ ଚାକିରୀ: ବିସ୍କୁଟ୍ ଚାଖିବାକୁ ମିଳିବ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା
  • ||
  • ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ ମିଳିବ
  • ||
  • ପୂଜା ପାଇଁ କଟକ ସହରରେ ମୁତୟନ ହେବେ ୩୦ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ପଡିଆବାହଲରେ ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ଓ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ
  • ||
  • ସଞ୍ଜୁ ବାବାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ ଖବର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମୋସ୍ ମିସାଇଲ୍ ପରୀକ୍ଷଣରେ ଭିଡିଓ ଜାରି କଲା ଭାରତୀୟ ନୌସେନା
  • ||

ଦାମ ନୂଆ ଦଳ ଗଠନ କରିବେ ନା ସମତା କ୍ରାନ୍ତିରେ ଯୋଗ ଦେବେ ? ସମତା କ୍ରାନ୍ତିର ବ୍ରଜ ତ୍ରିପାଠୀ କହିଲେଣି ଦଳ ନାଁରେ ବିଜୁ ଯୋଡାଯିବ କି ନାହିଁ ସନ୍ଦେହ

11/11/2018 at 6:29 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୧|୧୧: ବିଜୁ ସମତା କ୍ରାନ୍ତି ଦଳ ଗଠନ ନେଇ ଉଠିଲାଣି ସନ୍ଦେହ । ବ୍ରଜକିଶୋର ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ବାଧୀନ ସମତା କ୍ରାନ୍ତି ଦଳ ସହ ଡାକ୍ତର ଦାମଦୋର ରାଉତ ମିଶି ପାରନ୍ତି । ବିଜୁଙ୍କ ନାଁ ସମତାକ୍ରାନ୍ତି ଦଳରେ କେମିତି ଯୋଡ଼ି ହେବ ସେନେଇ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଙ୍କ ଛିଡୁନି।  ଏପଟେ ଦାମଙ୍କ ପାର୍ଟି ଅନ୍ୟ ଦଳ ପରି ଅସ୍ତିତ୍ବ ହରାଇବ ବୋଲି ବିଜେଡି ନେତା କହିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସ ବିଜେଡି ଭୋଟ ମାଇନସ ଆଶାରେ ସ୍ବାଗତ କରିଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି କହିଛି କିଛି ଫରକ ପଡିବନି…

ଦାମ ଘୋଷଣା କରିଦେଲେ ଗଢ଼ିବେ  ବିଜୁ ସମତା କ୍ରାନ୍ତି ଦଳ। ଏବେ କିନ୍ତୁ ଥ-ଥ-ମ-ମ ହେଲେଣି ଦାମ । କାରଣ ସମତା​‌ କ୍ରାନ୍ତି ଦଳରେ ବିଜୁ ନାଁ ଯୋଡ଼ି ହେବ କି ନାହିଁ ସେଥିରେ ସନ୍ଦେହ ଉପୁଜିଛି। ସମତା କ୍ରାନ୍ତି ସାଧରଣ ପରିଷଦ ବୈଠକରେ ବି ଏ ବାବଦ ନିଷ୍ପତି ହୋଇନି । ସେହିପରି ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପାଖରେ ମଧ୍ୟ ଆଇନ୍ ଗତ ସମସ୍ୟା ସୃ୍ଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ।  ତେବେ ଦାମ କହିଛନ୍ତି ବିଜୁ ଜନତାଦଳରୁ ଆଘାତ ପାଇଥିବା ବିଜୁ ଅନୁଗତ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ମିଶିବେ । ସେନେଇ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରହିଛି। ଏପଟେ ବ୍ରଜ ତ୍ରିପାଠୀ ବିଜେଡି ବିରୋଧରେ ମହାଗଠବନ୍ଧନ ନେଇ ଇସାରା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଦାମଙ୍କ ନୂଆ ଦଳ ଘୋଷଣାକୁ ନେଇ ବିଜେଡି ବିବ୍ରତ ନୁହେଁ । ହେବ ବା କେମିତି। ଦାମଙ୍କ କଟ୍ଟର ବିରୋଧୀ ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟ କହିଛନ୍ତି ୨୦୦୦ ମସିହାରୁ ଏମିତି ଅନେକ ପରୀକ୍ଷା ଫେଲ ମାରିଛି। ବିଜୟ, ପ୍ୟାରୀଙ୍କ ଉଦାହରଣ ଦେଇଛନ୍ତି।  ଦାମ ବାବୁ ବି ଅସ୍ଥିତ୍ବ ହରାଇବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଦେବାଶିଷ । ଏପଟେ କଂଗ୍ରେସ ବିଜେଡିର ଭୋଟ ମାଇନସ ହେବା ଆଶାରେ ଦାମଙ୍କ ନୂଆ ଦଳକୁ  ସ୍ବାଗତ କରିଛି।

ବିଜୁ ଜନତା ଦଳରୁ ବାହାରିବା ପରେ  ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର,  ପ୍ୟାରୀମୋହନ ମହାପାତ୍ର, ବ୍ରଦ ତ୍ରିପାଠୀ ବି ବିଜେଡିକୁ ଟକ୍କର ଦେବା ପାଇଁ ଦଳ ଗଢ଼ିଥିଲେ । ସମସ୍ତେ ଅସ୍ଥିତ୍ବ ହରାଇଛନ୍ତି ଏବେ ଦାମ ବାବୁ ବିଜୁ ଅନୁଗତଙ୍କୁ ଏକାଠି କରି ଦଳ ଗଢ଼ିବାର ହୁଂକାର ଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହାର ପରୀକ୍ଷାଫଳ ୧୯ରେ ଜଣା ପଡ଼ିବ।

   Related Posts