Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୪ ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସଙ୍କୁ ପ୍ରମୋସନ, ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ପାହ୍ୟାକୁ ପଦୋନ୍ନତି
  • ||
  • କୋଟିଆରେ ହେବ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ, ୧୩ଟି ବୁଥରେ ମତଦାନ
  • ||

ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ବନ୍ଧା ପଡିଲେ ଦମ୍ପତି : ପୁଅର ଦଶାହ କାମରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଛାଡୁନି ଦଲାଲ

17/02/2020 at 4:29 PM

ନୂଆପଡା ୧୭/୨: ପୁଣି ଦାଦନ ଦୁଃଖ ।ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ଦଲାଲ ପାଖରେ ବନ୍ଧା ପଡିଛନ୍ତି ଦମ୍ପତି ।ଏମିତିକି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ପୁଅକୁ ଥରୁଟିଏ ଦେଖିପାରିଲେନି ବାପା ମା’ ।ଏବେ ଦଶାହ କାମରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଛାଡୁନି ଦଲାଲ । ଏମିତି ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଖବର ଆସିଛି ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲାରୁ ।

ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ବନ୍ଧା ପଡିଲେ ଦମ୍ପତି । ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବି ଶେଷ ଦର୍ଶନ କରିପାରିଲେନି । ଦାଦନ ଯନ୍ତ୍ରଣାର ଏକ କରୁଣ କାହାଣୀ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲାରେ । ଖଡିଆଳ ଥାନା ମହୁଲକେ।ଟ ଗାଁର ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ପୁନି ଏବଂ ବିମଳା ସ୍ଥାନୀୟ ଜଣେ ଦଲାଲଙ୍କ ଠାରୁ ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ନେଇ ତେଲେଙ୍ଗାନା ଯାଇଥିଲେ ।ଗତ ଫେବୃଆରୀ ୧୦ ତାରିଖରେ ସେମାନଙ୍କ ଏକମାତ୍ର ପୁଅର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହେ।ଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପୁଅକୁ ଦେଖିବାକୁ ଛାଡିଲାନି ଦଲାଲ । ୨ ଦିନ ପରେ ପୁଅର ଦଶାହ ପଡୁଥିବା ବେଳେ ଛାଡିବାକୁ ଦଲାଲ ନିକଟରେ କାକୁତିମିନତି ହେ।ଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଟଙ୍କା ନସୁଝିବା ଯାଏ ଏଠୁ ଯାଇପାରିବନି ବେ।ଲି ରେ।କଠେ।କ ଶୁଣାଇ ଦେଇଛି ଦଲାଲ । ଏପଟେ ଭାଇର ମୃତ୍ୟୁ ସାଙ୍ଗକୁ ବାପା ମା’ଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛନ୍ତି ୨ ଝିଅ ।

ନାତି ଅକାଳରେ ଚାଲିଗଲା । ପୁଅ-ବେ।ହୁ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ବନ୍ଧା ପଡିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଆଖିରୁ ଲୁହ ଗଡାଇବା ଛଡା ବୃଦ୍ଧ ବାପାଙ୍କ ପାଖରେ କିଛି ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ । ୨ ନାତୁଣିଙ୍କୁ ଧରି କେମିତି ନାତିର ଦଶାହ କାମ କରିବେ ବେ।ଲି ଘାରି ହେଉଛନ୍ତି । ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଅବଗତ  ଅଛନ୍ତି ।ତଥାପି ଏହି ଅସହାୟ ପରିବାରକୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳୁନି । ଏପଟେ  ନିଜ ଉଦ୍ୟମରେ ପୁନି ଏମଂ ବିମଳାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ ।ଅନ୍ୟପଟେ କ୍ୟାମେରା ଆଗରେ କିଛି କହିନଥିବା ବେଳେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯିବ ବେ।ଲି କହିଛନ୍ତି ଶ୍ରମ ଅଧିକାରୀ ।

ଅଭାବି ମଣିଷ ପେଟ ପାଟଣା ପାଇଁ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ନିର୍ଯାତନା ସହୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶାସନ ସବୁ ଜାଣି ବି ପଦକ୍ଷେପ ନନେବା ବାସ୍ତବରେ ଦୂର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ।

   Related Posts