Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ାକ୍ତରୀ ଓ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟସେବାର ଡ଼ାକ୍ତରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଡ଼ିଏସିପି ଯୋଜନାକୁ ମିଳିଲା ଅନୁମୋଦନ

26/02/2019 at 8:56 PM

ଭୁବନେଶ୍ଵର ୨୬/୨- ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଚଳିତଥିବା ଡ଼ାକ୍ତରୀ ଓ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟସେବା (ଚୟନ ପ୍ରବିଧି ଓ ସେବାସର୍ତ୍ତ ) ନିୟମାବଳୀ , ୨୦୧୭ର ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଜଣେ କନିଷ୍ଠ- କ ବର୍ଗ ପାହ୍ୟାର ଡ଼ାକ୍ତରଙ୍କୁ ବରିଷ୍ଠ-କ ବର୍ଗ ପାହ୍ୟାକୁ ପଦୋନ୍ନୋତି ଲାଗି ଅନ୍ତତଃ ୬ବର୍ଷ ନିରବିଚ୍ଛିନ୍ନଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପାଦନା କରିଥିବା ଆବଶ୍ୟକ । ସେହିପରି ପ୍ରଶାସନିକ ପଦୋକ୍ରମ(ଯୁଗ୍ମ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ) ପାହ୍ୟାକୁ ପଦୋନ୍ନୋତି ପାଇଁ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ କ-ବର୍ଗ ଡ଼ାକ୍ତରଙ୍କୁ ସମଗ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ତତଃ ୧୦ ବର୍ଷ ନିରବିଚ୍ଛିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପାଦନ କରିଥିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଏହି ପଦୋନ୍ନୋତି ଗୁଡ଼ିକ ଉପରିସ୍ଥ ପାହ୍ୟାରେ ଉପଲବ୍ଧ ଥିବା ଖାଲି ସ୍ଥାନ ଆଧାରରେ କରାଯାଏ ।

ତେବେ ଡ଼ାକ୍ତରମାନଙ୍କ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତସେବାକୁ ସ୍ଵୀକୃତି ଦେବାପାଇଁ ଏବଂ ସେବାକ୍ଷେତ୍ରରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବାକୁ ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ାକ୍ତରୀ ଓ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟସେବା ସମ୍ବର୍ଗରେ ଯୋଗଦେବା ଦିନଠାରୁ ୭ବର୍ଷ, ୧୪ବର୍ଷ ଓ ୨୧ବର୍ଷର ଅବିରତ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପାଦନା କରିବା ପରେ ଯଥାକ୍ରମେ ୩ଟି ସ୍ତରରେ ନିଶ୍ଚିତ ପଦୋନ୍ନୋତି ଦେଵା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦ( କ୍ୟାବିନେଟ) ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ନୂତନଭାବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିବା ’୩୨ଲ ନିଶ୍ଚିତ ବୃତ୍ତି କ୍ରମୋନ୍ନତି ’(ଡ଼ିଏସିପି) ଯୋଜନାର ପ୍ରଣୟନ ନିମନ୍ତେ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ପଦୋନ୍ନତି ଗୁଡ଼ିକ ଉପରିସ୍ଥ ପାହ୍ୟାରେ ଥିବା ଖାଲିସ୍ଥାନମାନଙ୍କର ବିନା ସଂଯୁକ୍ତିରେ କରାଯିବ । ଡ଼ିଏସିପି ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ପଦୋନ୍ନୋତିଗୁଡ଼ିକ ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ାକ୍ତରୀ ଓ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟସେବା (ଚୟନପ୍ରବିଧି ଓ ସେବା ସତ୍ତ୍ଵ) ନିୟମାବଳୀରେ ପଦୋନ୍ନତିଦେବା ନିମନ୍ତେ ଥିବା ଅନ୍ୟାନ ସର୍ତ୍ତାବଳୀ ଅନୁସାରେ କରାଯିବ ।

   Related Posts