Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଚର ହାଇଦର ଗିରଫ ।। ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।। ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସୂଚନା ।। ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଫେରାର
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ସଲୀଳ ସମାଧି, ପିଉସୀଙ୍କ ଘରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାନିଲେନି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସିଲ୍ ହେଲା ଦୋକାନ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ଧର୍ମଗଡ ବଣିକ ସଂଘର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରହିବ ସହର
  • ||

ଭୟଙ୍କର ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେଲା ତିତିଲି : ଗୋପାଳପୁର ଠାରୁ ମାତ୍ର ୫୩୦ କି:ମି: ଦୂରରେ

9/10/2018 at 5:38 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୯/୧୦ : ତିତିଲି ଭୟଙ୍କର ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବା ସହ ଗୋପାଳପୁର ଠାରୁ ମାତ୍ର ୫୩୦ କି:ମି: ଦୂରରେ ରହିଥିବା ଭୁବନେଶ୍ୱର ପାଣିପାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ | ଏହା ଘଣ୍ଟାକୁ ୮ କି:ମି ବେଗରେ ଓଡିଶା ଆଡକୁ ମୁହାଉଁଛି | ଆସନ୍ତା ୧୧ ତାରିଖ ସକାଳୁ ଗୋପାଳପୁର ଓ କଳିଙ୍ଗପଟନମ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ଅଂଚଳରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ କରିବ | ତେବେ ଆଜି ରାତିରୁ ବାତ୍ୟାର ପ୍ରଭାବ ଅନୁଭୂତ ହେବ | ଗଂଜାମ, ଜଗପତି, ପୁରୀ ଓ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହେବା ସହ ପବନର ଗତି ମଧ୍ୟ ବଢିପାରେ | ତେବେ ଆସନ୍ତାକାଲି ଅର୍ଥାତ ୧୦ ତାରିଖରେ ଏହାର ବିଶେଷ ପ୍ରକୋପ ପରିଲକ୍ଷିତ ହେବ | ଆସନ୍ତାକାଲି ପବନର ବେଗ ୧୧୦ କି:ମି: ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ଆଶଙ୍କା ରହିଛି | ରାଜ୍ୟର ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାରେ ଆସନ୍ତାକାଲି ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା ଥିବାବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ | ସେହିଭଳି ଆସନ୍ତାକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାପରେ ଉତ୍ତର ଓଡିଶାର ବାଲେଶ୍ୱର, ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଆଦି ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ | ବାତ୍ୟା ଆସନ୍ତା ୧୧ ତାରିଖଦିନ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ କରିବା ବେଳକୁ ଯଦିଓ ଏହା ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯାଇଥିବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଜ୍ଞାନୀମାନେ ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି, ତଥାପି ଏହି ସମୟରେ ପବନର ବେଗ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି ୧୧୦ ରୁ ୧୨୦ କି:ମି: ରହିବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଆକଳନ କରିଛି | ସଦ୍ୟ ମିଳିଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ ଗୋପାଳପୁରରେ ଏବେ (ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା) ପବନର ଗତି ଘଣ୍ଟାକୁ ୪୦ କି:ମି: ରହିଛି | ସମୁଦ୍ରରେ ବଡ ବଡ ଜୁଆର ଆସୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ସଜାଗ ରହିଛି |

   Related Posts