Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବୁଧବାର ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ଦିନକିଆ ସିରିଜ୍
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଉଗ୍ର ରୂପ ନେଉଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିସର୍ଗ’ : ଗୁଜରାଟ୍ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଏନଡିଆରଏଫର ୩୩ ଟିମ୍ ନିୟୋଜିତ, ମୁମ୍ବାଇରେ ହାଇ ଆଲର୍ଟ

2/06/2020 at 2:53 PM

ମୁମ୍ବାଇ/ ଅହମଦାବାଦ ୦୨/୦୬ : ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ଗୁଜରାଟରେ ବାତ୍ୟା ନିସର୍ଗ ଉଗ୍ର ରୂପ ଧାରଣ କରିଛି | ଉଭୟ ରାଜ୍ୟରେ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏନଡିଆରଏଫର ୩୩ ଟିମ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି | ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ତଟବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୧ଟି ଏନଡିଆରଏଫ ଟିମ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି | ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଆଇଏମଡି ବାତ୍ୟା ନିସର୍ଗର ତୀବ୍ରତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମୁମ୍ବାଇ ଓ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି | ଆସନ୍ନ ବିପଦକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗୁଜରାଟ ତଟବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୨୦ ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି |

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏକ ଭିଡିଓ ମେସେଜ ଜରିଆରେ ଏନଡିଆରଏଫର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଏସଏନ ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆରବ ସାଗରରେ ବଡ ବଡ ଜୁଆର ଉଠୁଛି | ଗୁଜରାଟକୁ ୧୦ଟି ଟିମ ପଠାଯାଇଛି | ଗୁଜରାଟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ରୁପାଣି ଆହୁରି ୫ଟି ଏନଡିଆରଏଫ ଟିମ ପଠାଇବାକୁ କହିଛନ୍ତି | ଗୁଜରାଟକୁ ମୋଟ ୧୭ ଟିମ ପଠାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି | ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୬ଟି ସ୍ଟାନ୍ଡ ବାୟ ଟିମ ସହ ୧୬ ଟିମ ପଠାଯାଇଛି | ଜୁନ ୩ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ବାତ୍ୟା ସମୁଦ୍ର ଉପକୂଳ ଛୁଇଁବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | 

ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନ ବାତ୍ୟା ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି୧୧ କିମି ବେଗରେ ଗତି କରୁଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ନିସର୍ଗ ଗୋଆର ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମରୁ ପଶ୍ଚିମରେ ୨୮୦ କିମି ଦୂରରେ ରହିଛି | ମୁମ୍ବାଇ ଉପକୂଳରୁ ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମରୁ ୪୯୦ କିମି ଦୂରରେ ରହିଛି | ଗୁଜରାଟ ସୁରଟରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ୭୧୦ କିମି ଦୂରରେ ରହିଛି | ଜୁନ ୩ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ହରିହରେଶ୍ବର (ରାୟଗଡ଼, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର) ଏବଂ ଦମନ ମଝିରେ ଉତ୍ତର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଗୁଜରାଟ କୁଳକୁ ପାର କରିବ |

   Related Posts