Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କାଳିଠୁ କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଚର ହାଇଦର ଗିରଫ ।। ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।। ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସୂଚନା ।। ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଫେରାର
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ସଲୀଳ ସମାଧି, ପିଉସୀଙ୍କ ଘରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

ପ୍ରଦୂଷଣ କମାଇବା ପାଇଁ ସାଇକେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା : ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା ଦେଲେ ହାଇକୋର୍ଟ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି, ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ସାମିଲ

3/11/2019 at 2:38 PM

କଟକ ୩।୧୧: କଟକରେ ପ୍ରଦୂଷଣ କମାଇବାର ବାର୍ତ୍ତା ଦେବାକୁ ସାଇକେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା । ସାଇକେଲ ଚଳାଇ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଲେ ହାଇକୋର୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ କେ. ଏସ୍ ଜାଭେରି । ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତିଙ୍କ ବାସଭବନ ଠାରୁ ବାହାରି ଏହି ସାଇକେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାରବାଟୀ ଦୁର୍ଗ ଗେଟ୍ ଓ ଗଡଗଡିଆ ମନ୍ଦିର ଦେଇ ରାଜ୍ୟ ଆଇନ୍ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ଅଫିସ୍ ନିକଟରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା । 

ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତିଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ୟ ବିଚାରପତି, ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ପୋଲିସ କମିଶନର, ସିଏମସି କମିଶନର, ଡିସିପି ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ସ୍କୁଲ ପିଲାମାନେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ବାଲିଯାତ୍ରା ସମୟରେ ସାଇକେଲର ବହୁଳ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଓଡିଶାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ନଉପୁଜିବା ପାଇଁ ଆଜିଠାରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି କେ. ଏସ୍ ଜାଭେରି ।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ବାଲିଯାତ୍ରା ବୁଲିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ସାଇକେଲ୍ ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ଲୋକେ ସାଇକେଲ୍ ଭଡାରେ ନେଇ ବାଲିଯାତ୍ରା ବୁଲି ପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପ୍ରାୟ ପାଞ୍ଚ ଶହ ସାଇକେଲର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛି । ଆଜି ଏହି ପ୍ରଚେଷ୍ଟାକୁ ସଫଳ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏପରି ସାଇକେଲ୍ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts