Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍‌ ବଦଳରେ କ୍ୟାସ୍‌ଲେସ୍‌ : ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଗାଏବ

8/06/2020 at 11:47 AM

କଟକ ୦୮।୦୬: ‘ଆପଣ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ସ୍‌ରେ କ୍ୟାସ୍‌ବ୍ୟାକ୍‌ ଆସିଛି । ପୂର୍ବରୁ ଯେଉଁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ କାରବାର କରିଥିଲେ ସେଥିପାଇଁ ଏହି କ୍ୟାସ୍‌ବ୍ୟାକ୍‌ ଆସିଛି’ ।-ଏଭଳି କିଛି କଥା କହି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଖକୁ ଏକ ଅଜଣା ନମ୍ବରୁ ଫୋନ୍‌ ଆସିଥିଲା । ଆଉ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କ୍ୟାସ୍‌ ବ୍ୟାକ୍‌ ପାଇବା ଆଶାରେ ମୋବାଇଲ୍‌କୁ ଆସିଥିବା ଏକ ଲିଙ୍କ୍‌କୁ ଖୋଲିଦେବା ପରେ ସେ ୧୦ ଟଙ୍କାର କ୍ୟାସ୍‌ ବ୍ୟାକ୍‌ ପାଇବେ କ’ଣ ଓଲଟା ତାଙ୍କର ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା କଟିଯାଇଛି । ଦରଘାବଜାର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରୁ ଏଭଳି ଏକ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି । ଏନେଇ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ଦରଘାବଜାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏକ ମସ୍‌ଜିଦରେ ଅବ୍‌ଦୁଲ ଅହମ୍ମଦ କାମ କରନ୍ତି । ଗଲା ୪ ଦିନ ତଳର ଘଟଣା । ଅହମ୍ମଦଙ୍କ ଫୋନ୍‌କୁ ଏକ ଅଜଣା ନମ୍ବରରୁ ଫୋନ୍‌ ଆସିଥିଲା । ଫୋନ୍‌ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଏକ ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍ସ୍‌ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀ ବୋଲି କହିଥିଲା । ଟଙ୍କା ଦେଣନେଣ କରୁଥିବା ଉକ୍ତ ଆପ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ସେ ଫୋନ୍‌ କରୁଥିବା କହିଥିଲେ । ପୂର୍ବରୁ ଯେଉଁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ କାରବାର ହୋଇଛି ତା’ ବଦଳରେ ଆପ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ୧୦ ଟଙ୍କାର ଏକ କ୍ୟାସ୍‌ ବ୍ୟାକ୍‌ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି ।

ଏହି କ୍ୟାସ୍‌ବ୍ୟାକ୍‌ ପାଇବାକୁ ହେଲେ ଫୋନ୍‌କୁ ପଠାଯାଇଥିବା ଲିଙ୍କ୍‌କୁ ଖୋଲିବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ଫୋନ୍‌ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କହିଥିଲା । ଏହା ଶୁଣିବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ଅବ୍‌ଦୁଲ୍‌ ମାତ୍ର ୧୦ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଲିବାକୁ ରାଜି ହୋଇନଥିଲେ। ମାତ୍ର ପରେ ଉକ୍ତ ଲିଙ୍କ୍‌କୁ ଖୋଲି ଦେଇଥିଲେ । ଆଉ ଏହି ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଲିବା ପରେ ସବୁ ଓଲଟପାଲଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ୧୦ ଟଙ୍କା କ୍ୟାସ୍‌ ବ୍ୟାକ୍‌ ପାଇବେ କ’ଣ ଓଲଟା ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା କଟିଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts