Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

କରୋନାର ନୂଆ ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍ ମାଲଗୋଦାମ ବେହେରା ସାହି, ବଦଳିଲା ଦୋକାନ ଖୋଲିବାର ସମୟ : ଭୟରେ ଛତ୍ରବଜାର ଆସୁନାହାନ୍ତି ବ୍ୟବସାୟୀ

4/08/2020 at 5:13 PM

କଟକ ୪।୮: ମାଲଗୋଦାମ ବେହେରା ସାହି କଟକର ନୂଆ ହଟସ୍ପଟ । ଏଠାରୁ ଶତାଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ଛାନିଆ ବ୍ୟବସାୟୀ । ମାଲଗୋଦାମରେ କେତେବେଳେ କେଉଁ ଦୋକାନ ଖୋଲିବ, ସେ ନେଇ ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ବୈଠକରେ ସମୟ ନିର୍ଘଣ୍ଟ ହୋଇଛି । ସେପଟେ କରୋନା ପ୍ରଭାବରେ ଛତ୍ରବଜାରକୁ ବି ଆସୁନାହାନ୍ତି ବ୍ୟବସାୟୀ । ଅନ୍ୟପଟେ ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସିଏମସି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିବା ଜିଲ୍ଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି ।

ମାଲୋଗାଦାମ ଓ ଛତ୍ରବଜାର ବ୍ୟବାସାୟୀଙ୍କୁ ଘାରିଛି କରୋନା ଭୟ । ମାଲଗୋଦାମ ବେହେରା ସାହିରୁ ଶତାଧିକ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ଭୟରେ ବ୍ୟବସାୟୀ । ସଂକ୍ରମଣ ବଢୁଥିବାରୁ ମାଲଗୋଦାମରେ କେତେବେଳେ କେଉଁ ଦୋକାନ ଖୋଲିବ ସେ ନେଇ ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି । ହୋଲସେଲ ଗୋଦାମ ସକାଳ ୧୦ ଟାରୁ ଦିନ ୨ଟା ଯାଏ ଖୋଲିବ । ରିଟେଲ ବ୍ୟବସାୟୀ ଦିନ ୨ଟାରୁ ରାତି ୮ଟା ଏବଂ  ଅଣ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ଗୋଦାମ ସକାଳ ୭ଟାରୁ ସକାଳ ୧୦ଟା ଯାଏଁ ବ୍ୟବସାୟ କରିବେ । ମାଲଗୋଦାମ ଦୋକାନ ସମ୍ମୁଖରେ କୌଣସି ସାମଗ୍ରୀ ଗଦା ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ । ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଛଡା ଅନ୍ୟ କାହାର ଗାଡି ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ରହି ପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି । ସେପଟେ କରୋନା ଭୟରେ ଛତ୍ରବଜାରକୁ ଆସୁନାହାନ୍ତି ବ୍ୟବସାୟୀ । ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରଶାସନର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଲୋଡିଛି ଛତ୍ର ବଜାର ବ୍ୟବାସୀୟ ସଂଘ ।

ସହରରେ ଅଧିକ ଟେଷ୍ଟିଂ ହେଉଥିବାରୁ ପଜିଟିଭ ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଛି ବୋଲି ଜିଲ୍ଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି । ମାଲଗୋଦାମ ବେହେରା ସାହିରୁ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ପଜିଟିଭ ବାହାରିବା ପରେ ମାଲୋଗଦାମରେ କେମିତି ବ୍ୟବସାୟ ହେବ ଓ ସଂକ୍ରମଣ କିଭଳି ରୋକାଯାଇ ପାରିବ ସେ ନେଇ ସିଏମସି ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଥିବା କହିଛନ୍ତି କଟକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ।

ମାଲଗୋଦାମ ଓ ଛତ୍ରବଜାରକୁ ପ୍ରତ୍ୟକ ଦିନ ରାଜ୍ୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସିଥାଏ ସାମଗ୍ରୀ । ସେଥିପାଇଁ ଏଭଳି କରୋନା ସମୟରେ ବ୍ୟବସାୟୀ ମାନେ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଭୟଭୀତ ହେଉଥିବା ଉଭୟ ମାଲଗୋଦାମ ଓ ଛାତ୍ର ବଜାର ବ୍ୟବାସାୟୀ ସଂଘ କହିଛି ।

   Related Posts