Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

କଟକ ଦଶହରା ପାଇଁ ହେଲା ନିୟମ, ଭସାଣୀ ବନ୍ଦ, ମଣ୍ଡପକୁ ଆସିବେନି ଭକ୍ତ

28/08/2020 at 6:53 PM

କଟକ, ୨୮।୦୮:  କଟକ ଦୁର୍ଗାପୂଜାକୁ ନେଇ କଟକ ପୋଲିସ  କମିଶନରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।  ପୋଲିସ କମିଶନର  ସୁଧାଂଶୁ  ଷଡଙ୍ଗୀ, କଟକ ଡିସିପି ପ୍ରତୀକ ସିଂ ସହ ସହରର ସମସ୍ତ ଜୋନ୍  ଏ.ସି.ପି ବୈଠକରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ । ଏହା ସହ କଟକ ମହାନଗର ଶାନ୍ତି କମିଟି  ଓ ପୂଜା କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବୈଠକରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ଦଶହରା ଆୟୋଜନ ନେଇ ପୋଲିସ ବୈଠକ ଶେଷ ହେବା ପରେ ପୋଲିସ କମିଶନର ସୁଧାଂଶୁ ଷଢଙ୍ଗୀ  ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ,  ଏଥର ଭସାଣି ହେବ ନାହିଁ କି ସାଜସଜ୍ଜା ହେବ ନାହିଁ ।  ଭସାଣି ପାଇଁ ଅନ୍ୟ କିଛି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିଛି, ତର୍ଜମା ଚାଲିଛି ।  ଅବାଧ ଭାବେ ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା କରାଯିବ । କେବଳ ପୂଜା କମିଟି ର ସୀମିତ ଲୋକ ପୂଜାରେ  ସାମିଲ ହେବେ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ବିଦ୍ଧି ରଖିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପୂଜା କାର୍ଯ୍ୟ ହେବ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚଳିତ ଥର ଭକ୍ତ ମଣ୍ଡପ ଆସିବା ନାହିଁ  । ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଓ ମସ୍କ ବାଧ୍ୟତା ମୂଳକ କରାଯାଇଛି । ଏବେ ବି ସମସ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି କେବଲ ଆଲୋଚନାରେ ସୀମିତ ରହିଛି ।ଏହାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହେବ । ଏହା ପରେ ନିଷ୍କର୍ସ ନିଆଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି  ।

   Related Posts