Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁଁ ନିଜ କୋର୍ଟ ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିଲେନାହିଁ କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଦୌରା ଜଜ

7/09/2018 at 5:35 PM

କଟକ ୭/୯ : ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ନେଇ ଆଜି କଟକରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା କିଛି ଅଭାବନୀୟ ଦୃଶ୍ୟ | ନିଜ କୋର୍ଟ ଭିତରକୁ ଆଜି ପ୍ରବେଶ କରିପାରିଲେନାହିଁ, କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ | କୋର୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ଆଗରେ ଆଇନଜୀବୀ ମାନେ ଧାରଣା ଦେବା କାରଣରୁ, ଜିଲ୍ଲା ଜଜଙ୍କୁ ବେଶ୍ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ରାସ୍ତ ଉପରେ ଠିଆ ହୋଇ ରହିବାକୁ ପଡିଲା | କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଆଇନଜୀବୀ ମାନେ ରାସ୍ତା ରୋକ କରିଥିଲେ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି ଆଉ ବେଶ୍ ହଟହଟାର ଶୀକାର ହୋଇଛନ୍ତି ମହକିଲ |
ସମ୍ଭବତଃ ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ପରିସ୍ଥିତି ଆଗରୁ କେବେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନଥିଲା | ଆଇନଜୀବୀ ମାନଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ହେତୁ ଆଜି କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ୍ , ନିଜ କୋର୍ଟ ଭିତରକୁବି ପ୍ରବେଶ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ | ଓକିଲମାନଙ୍କୁ ବିଚାରପତି ମହାଶୟ ଯେତେ ବୁଝାଇଲେ ବି ସେମାନେ ନିଜ ଜିଦରେ ଅଟଳ ରହିଲେ | ତେଣୁ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ବେଶ କିଛି ସମୟ ଯାଏଁ ନିଜ ଅଦାଲତ ଆଗରେ ଠିଆ ହୋଇ ରହିବାକୁ ପଡିଲା | କେବଳ ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍ ନୁହଁନ୍ତି ଅଦାଲତର କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କୁବି ଆଜି ଭିତରକୁ ଛାଡିନଥିଲେ ଆଇନଜୀବୀ | ଆଉ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦୂର ଦୂରାନ୍ତରୁ କୋର୍ଟକୁ ଆସିଥିବା ମହକିଲ ମାନେତ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେବାଟା ସ୍ବାଭାବିକ |
ଆଇନଜୀଜୀ ଦେବୀ ପ୍ରସାଦ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ପୁଲିସ ମାଡ ମାରିଥିବା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଗତ ୧୦ ଦିନ ହେବ ନାରାଜ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି କଟକର ଆଇନଜୀବୀ ମାନେ | କିନ୍ତୁ ଓକିଲମାନେ ଆଜି କେବଳ ଜିଲ୍ଲା ଜଜଙ୍କୁକୋର୍ଟ ଆଗରେ ଧାରଣ ଦେଇଥିଲେ ତା ନୁହେଁ, ବରଂ ନିମଚଉଡି ଛକ ଠାରେ କିଛି ସମୟ ଯାଏଁ ରାସ୍ତାରୋକ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ | ଏତିକି ବେଳେ କିଛି ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ସହିତ ଆଇନଜୀବୀ ମାନଙ୍କରର ବଚସା ହେବାର ଦୃଶ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା | ଓକିଲଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ଗିରଫ ହୁଅନ୍ତୁ ବୋଲି ସେହି ପୁରୁଣା ଦାବିକୁ ଦୋହରାଇଛନ୍ତି ଆନ୍ଦୋଳନରତ ଓକିଲ | ତେବେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ କେବଳ କଟକ ଭିତରେ ସିମୀତ ନରଖି , ଏହାକୁ କେମିତି ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ କରିହେବ , ସେଥିଲାଗି ଆସନ୍ତା କାଲି କଟକରେ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ କରିବାଲାଗି ଯୋଜନା ହୋଇଛି | ଏହି ବୈଠକରେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଓକିଲ ସଂଘ ଯୋଗଦେବାଲାଗି ହାଇକୋର୍ଟ ବାର ଆସୋସିଏସନ ତରଫରୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି

   Related Posts