Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଯାଏଁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ, କରୋନା ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • କଟକ : ବସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, କେଇ ମିନିଟ୍‌ରେ ଜଳିଗଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବସ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ଜଗାକୁ ଏକା କରି ଚାଲିଗଲା କାଳିଆ, ମା’ ଆଖିରୁ ଶୁଖୁନି ଲୁହ : ମରଶରୀର ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଗାଁରେ ଶୋକାକୂଳ ପରିବେଶ
  • ||
  • କୋରାପୁର : କୋରାପୁର ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ୩ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ନକଲି ନୋଟ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ବାହା ବେଦୀରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଲା ପୋଲିସ, IIFL ଲୁଟ୍ ଘଟଣାରେ ରହିଛି ଲିଙ୍କ୍
  • ||
  • ସୋର : ପାଣିରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପଞ୍ଚୁକର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ବାଙ୍କଚୁଡା ବେଶରେ ବିଭୂଷିତ ମହାପ୍ରଭୁ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ନିର୍ମାଣଧୀନ ପାଣି ଟାଙ୍କି ଉପରେ ଚଢି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଯୁବକ, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୮୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଚାକିରୀଆଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖବର: ୮ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ହୋଇପାରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ସିଫ୍ଟ
  • ||

ସମ୍ମାନ ବଞ୍ଚାଇଲେ ରୁତୁରାଜ, ୮ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁକୁ ହରାଇଲା ଚେନ୍ନାଇ

25/10/2020 at 6:51 PM

ଦୁବାଇ ୨୫/୧୦: କେବଳ ୨ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ ବିନିମୟରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କଲା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍‌। ୧୮.୪ ଓଭରରେ ୧୫୦ ରନ୍‌ କରି ବେଙ୍ଗାଲୁରୁକୁ ପରାସ୍ତ କଲା ସିଏସ୍‌କେ। ରୁତୁରାଜ ଗାଇକ୍ବାଡଙ୍କ ଦମଦାର ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଚେନ୍ନାଇକୁ ଜିତିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଛି। ଗାଇକ୍ବାଡ୍‌ଙ୍କ ସାଥ୍‌ ଦେଇଥିଲେ ଅଧିନାୟକ ଏମଏସ୍ ଧୋନୀ।

୪୬ ରନ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ଓ୍ବିକେଟ ଭାବେ ଡୁପ୍ଳେସିସ୍‌ଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲା ସିଏସ୍‌କେ। ୨୫ ରନ୍‌ କରି ପାଭିଲିୟନ୍‌ ଫେରିଯାଇଥିଲେ ଡୁପ୍ଲେସିସ୍‌। ପ​‌ରେ ପରେ ଅମ୍ବାତି ରୟଡୁ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ। ସେତେବେଳକୁ ଦଳର ସ୍କୋର ଥିଲା ୧୧୩। ରୁତୁରାଜଙ୍କ ଦମଦାର ୬୫ ରନ୍ ଓ ଧୋନୀଙ୍କ ୧୯ ରନ୍ ଦଳକୁ ବିଜୟ ଆଣିଦେଇଛି।

ସେପଟେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ବୋଲର କିନ୍ତୁ ଚେନ୍ନାଇକୁ ଅଟକାଇବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇନାହାନ୍ତି। ଆଜିର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କ୍ରିସ୍‌ ମୋରିସ ଓ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଓ୍ବିକେଟ ମିଳିଛି ।

ଆଜିର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଟସ୍‌ ଜିତି ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ। ସେପଟେ ସମ୍ମାନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରୁଥିବା ଚେନ୍ନାଇ ଫିଲ୍ଡିଂ ପାଇଁ ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା। ତେବେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୬ ଓ୍ବିକେଟ ବିନିମୟରେ ୨୦ ଓଭରରେ ୧୪୫ ରନ୍‌ କରିଥିଲା । ଚେନ୍ନାଇକୁ୧୪୬ ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇଥିଲା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ।

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁକୁ ୩୧ ରନ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ଝଟ୍‌କା ଲାଗିଥିଲା। ୧୧ ବଲ୍‌ରେ ୩ ଚୌକା ସହ କେବଳ ୧୫ ରନ୍‌ କରି ପାଭିଲିୟନ୍‌ ଫେରିଥିଲେ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ। ୪୬ ରନ୍‌ ବେଳକୁ ଦେବୀଦତ୍ତ ପଡ୍ଡିକଲ କ୍ୟାଚ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ। ଦେବୀଦତ୍ତ ୨୧ ବଲ୍‌ରେ ୨ ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ସହ ୨୨ ରନ୍‌ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ। ଆରସିବି ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ଓ୍ବିକେଟ କିପର ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ ଦଳକୁ ଏକ ଭଲ ସ୍କୋର ଦେବାରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ନେଇଥିଲେ।

ଡିଭିଲିୟର୍ସ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିଲେ ହେଁ ୩୯ ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ। ସେତବେଳକୁ ଦଳର ସ୍କୋର ୧୨୮ ହୋଇଥିଲା। ପରେପରେ ମୋଇନ୍‌ ଅଲି ମଧ୍ୟ ଫାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ। ଅଧିନାୟକ କୋହଲି କିନ୍ତୁ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖିଥିଲେ। ତେବେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପୂରା କରିବା ପରେ ସାମ୍‌ କରନ୍‌ଙ୍କ ବଲ୍‌ର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ କୋହଲି। ପରେ କ୍ରିସ୍‌ ମୋରିସ୍‌ ଓ ଗୁରୁକ୍ରିତ ମନ୍‌ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥଲେ। କ୍ରିସ୍‌ ମୋରିସ୍ ୨ ରନ୍‌ କରି ଫାଭିଲିୟନ୍‌ ଫେରିଯାଇଥିଲେ।

   Related Posts