Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୧୦୨୪୨, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ
  • ||
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ଫେରିବେ ନାହିଁ ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ, ସ୍ପଷ୍ଟ କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ
  • ||
  • ପିସିଆର ଭ୍ୟାନ୍ ଦେଖି ପୋଖରୀକୁ ଡେଇଁ ପଡିଲେ ଯୁବକ, ମିଳିଲା ମୃତଦେହ…
  • ||
  • ଧକ୍କା ଦେଲା କାର, ଚାଲିଗଲା ସାଇକେଲ ଆରୋହୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ନଦୀରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୧୧ ବର୍ଷ ପରେ ଗିରଫ ହେଲା ଦୁଃଶାସନ, ପାରୋଲରେ ଆସି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା
  • ||
  • ହୃଦରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡକ୍ଟର କେ.କେ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ କରୋନାରେ ଦେହାନ୍ତ, ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ଧୋନୀଙ୍କ ତଲଓ୍ୱାରବାଜୀ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ପରେ କମେଣ୍ଟ କଲେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୩୫୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାକସିନ୍ ନେବା ପରେ ଏହି ସବୁ ସାଇଡ୍ ଇଫେକ୍ଟ ଦିଏ ବିପଦର ସଙ୍କେତ, ହୋଇପାରେ ସାଙ୍ଘାତିକ : ସତର୍କ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||

CSKର ଏହି ଦିଗ୍ଗଜ ଖେଳାଳି କ୍ରିକେଟର ସବୁ ଫର୍ମାଟକୁ କହିଲେ ଗୁଡବାୟ

2/11/2020 at 6:56 PM

ଦୁବାଇ : ଆଇପିଏଲ-ଟି୨୦ ଯେତିକି ରୋମାଞ୍ଚକ ହେଉଛି କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ନେଇ ରହସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସେତିକି ଘନିଭୂତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।  ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗସ୍‌ ଲାଗି ଆଇପିଏଲ-୨୦୨୦ ସିଜିନ୍‌ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିରାଶାଜନକ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି। ଭାରତରେ ଆଇପିଏଲ ଆରମ୍ଭ ଦିନରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିଏସକେ ପ୍ରଥମ ଥର ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ରେ  ନିଜ ଲାଗି ସ୍ଥାନ ନିଶ୍ଚିତ କରି ପାରିନଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଟିମ୍‌ର ଜନୈକ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି କ୍ରିକେଟର ସବୁ ଫର୍ମାଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଥମ ଦିନରୁ ଟିମ୍‌ର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂଧୋନୀ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେବେ ବୋଲି କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଚାଲିଛି। ଏଥିରେ  ଏବେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବା ଲାଗି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ସିଏସକେର ବରିଷ୍ଠ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସେନ୍‌ ୱାଟସନ୍‌ କ୍ରିକେଟର ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରୁ ତାଙ୍କର ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍‌ ଆଇପିଏଲର ୧୪ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ୬ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତି ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନରେ ନିଜର ଯାତ୍ରା ସମାପ୍ତ କରିଛି।

୨୦୧୮ ମସିହାରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗସକୁ ଟାଇଟଲ ଜିତାଇବାରେ ସେନ୍‌ ୱାଟସନ୍‌ଙ୍କ ଭୂମିକା ଅବିସ୍ମରଣୀୟ। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଶତକ ସହ ଦଳ ଲାଗି ଚାମ୍ପିୟନ ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଏହା ସହ ଆଇପିଏଲ ଆରମ୍ଭରୁ ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିଏସକେ ୩ ଥର ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇପାରିଥିଲା। ତେବେ ୨୦୨୦ ଶେଷ ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଦିନକ ପରେ ତାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏହି ଘୋଷଣା ସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦିଗ୍ଗଜ କ୍ରିକେଟର ସର୍ବ ବୃହତ୍ତ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ରେ ଆଗକୁ ଆଉ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେନି। 

ଆଇପିଏଲର ଚଳିତ ସିଜିନରେ ୱାଟସନ୍‌ ୧୧ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିଥିବା ବେଳେ ୨୯.୯୦ ହାରରେ ୨୯୯ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ୨ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗସ୍‌ ତାର ଶେଷ ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍‌ କିଙ୍ଗସ୍ ଇଲେଭେନ ପଞ୍ଜାବ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିଥିଲା। ତେବେ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ୱାଟସନ୍‌ ନଥିଲେ। ଏଣୁ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଶେଷରେ ସେ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିପାରିନଥିଲେ।

ସେ ତାଙ୍କର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଅକ୍ଟୋବ ର୨୯ ତାରିଖ ଦିନ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିଥିଲେ। ତେବେ ସିଜିନ୍‌ ଶେଷରେ ୱାଟସନ୍‌ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେବେ ବୋଲି ତାଙ୍କ ଟିମ୍‌ ପ୍ରବନ୍ଧନକୁ ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ନଥିଲା ବୋଲି ଏବେ ଜଣାପଡିଛି। ସେ ୨୦୧୮ରୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇସାରିଛନ୍ତି।

   Related Posts