Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • T20 World Cup: ଇତିହାସ ରଚିଲେ କର୍ଟିସ କାମ୍ପର, ୪ ବଲ୍‌ରେ ନେଲେ ୪ ଓ୍ଵିକେଟ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମିଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ବିଲଡିଂରୁ ଡେଇଁପଡିଥିଲେ ଶ୍ରମିକ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩୪୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଲଖିମପୁର ହିଂସା ମାମଲାରେ ସଂଯୁକ୍ତ କିଷାନ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ରେଳରୋକ, ୬ ଘଣ୍ଟିଆ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • ଫୁଲୁଛି ଜଳକା ନଦୀ, ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ଚାଲାଣ ବେଳେ ୩୯ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ବିଜୟନଗରମ୍
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଟ୍ରପ୍ ଲାଇନ, ୪ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଏଯାଏଁ ମିଳୁନି ବାପା-ପୁଅଙ୍କ ପତ୍ତା, ରବିବାର ନାଗାବଳୀରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ଉଭୟ
  • ||

ଆର୍ଯ୍ୟନଙ୍କ ଜାମିନ୍ ଆବେଦନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି : NCB ବିରୋଧ କରିବ ନା ବେଲ୍‌ ମିଳିବ ତା ଉପରେ ରହିଛି ନଜର…

14/10/2021 at 8:48 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୪।୧୦ : ଆଜି ଶାହାରୁଖ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ପୁଅ ଆର୍ଯ୍ୟନଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି। ତେବେ ତାଙ୍କ ଜାମିନକୁ ବିରୋଧ କରିବ କି NCB। କୋର୍ଟ ତାଙ୍କ ଶୁଣାଣିକୁ ନେଇ ସ୍ଥଗିତ ରଖା ଯାଇଥିଲା । ବୁଧବାର ତାଙ୍କ ଜାମିନ ଉପରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ବିତର୍କ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନ୍ ଏବଂ ଅରବାଜ୍ ମର୍ଚାଣ୍ଟଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ଗୁରୁବାର ଅର୍ଥାତ୍‌ ଆଜି ପାଇଁ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି। ଆଜି ଏହାର ଉତ୍ତର ପ୍ରଥମେ ଏନସିବି ଜାମିନରେ ଦାଖଲ କରାଯିବ, ଯାହା ପରେ ଆର୍ଯ୍ୟ ଖାନଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ କି ନାହିଁ ତାହା କୋର୍ଟ ସ୍ଥିର କରିବେ।

ଗତକାଲିର ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ଏନସିବିରେ ହାଜର ହୋଇଥିବା ଏଏସଜି ଜେନେରାଲ ଅନିଲ ସିଂ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଡ୍ରଗ୍ସ ନେଉଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ଆହୁରୀ କହିଛି ଯେ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନ୍ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଡ୍ରଗ୍ସ ନେଉଛନ୍ତି। ଏନସିବି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନ୍ କେବଳ ଅରବାଜ୍ ମର୍ଚାଣ୍ଟଙ୍କ ଠାରୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ସହ ବରଂ ଏହାକୁ ବିତରଣ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ, ଉଭୟ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଏବଂ ଅରବାଜ୍ ଉପରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର NDPS ଅଧିନିୟମର ଧାରା ୨୯  କରାଯାଇଛି । ଏନସିବି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ ଆର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍ ଚାଟରୁ ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବିଦେଶରୁ ବହୁ ପରିମାଣରେ କଣ୍ଟ୍ରାବଣ୍ଡ ନାମକ ଡ୍ରଗ୍ସ ଅର୍ଡର କରୁଥିଲେ।

କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗସ୍ ମାମଲାରେ ଏଯାଏଁ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଗଲାଣି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ କୋର୍ଟ ଆର୍ଯ୍ୟ ଖାନ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି। କ୍ରୁଜ୍ ଜାହାଜରେ ଡ୍ରଗ୍ ପାର୍ଟି ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍, ଅରବାଜ୍ ମର୍ଚାଣ୍ଟ ଏବଂ ମୁମୁନ୍ ଧାମଚାଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି ହୋଇଥିଲା ଏବଂ କିଛି ସମୟ ଶୁଣାଣି ପରେ କୋର୍ଟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଜାମିନ ପାଇପାରିବେ ନାହିଁ।ବାସ୍ତବରେ, ଅକ୍ଟୋବର ୨ ରେ ଏକ କ୍ରୁଜ୍ ଜାହାଜରେ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ରେଭ୍ ପାର୍ଟି ମାମଲାରେ ଏନସିବି ଡ୍ରଗ୍ର ପ୍ରମାଣ ପାଇଥିଲା, ଏହା ପରେ କହିଛି ଯେ ଏହା ୧୩ ଗ୍ରାମ କୋକେନ୍, ୨୧ ଗ୍ରାମ ଚରସ, ୫ ଗ୍ରାମ MD ଏବଂ ୨୨ MDMA ସଂଗ୍ରହ କରିଛି ଡ୍ରଗ୍ସ ବଟିକା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଠାରୁ ମିଳିଥିଲା ।  

କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲାରେ ଶାହାରୁଖଙ୍କ ପୁଅ ଆର୍ଯ୍ୟନ ଏବେ ଆର୍ଥର ରୋଡ୍ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଅଡୁଆ କମିବାର ନାଁ ନେଉନି । ଆର୍ଯ୍ୟନଙ୍କ ଓକିଲ ସତୀଶ ମାନଶିନ୍ଦେ ସେସନ୍ କୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଆଜି ତାହାର ଶୁଣାଣି ରହିଛି । ତେବେ ଜାମିନ ମିଳିବା କି ନାହିଁ ତାହା କାଠିକର ପାଠ । କାରଣ ଆର୍ଯ୍ୟନଙ୍କ ଜାମିନକୁ ବିରୋଧ କରିବାକୁ NCB ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ରହିଛି। ତେବେ ଆର୍ଯ୍ୟନଙ୍କୁ ଆଉ କିଛି ଦିନ ଜେଲ ହାୱା ଖାଇବାକୁ ପଡିବ କି ନାହିଁ ତାହା ଆଜି ଜଣା ପଡିବ ।

   Related Posts