Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

କାହିଁକି ମିଳି ପାରୁନାହିଁ ଆର୍ଯ୍ୟନଙ୍କୁ ବେଲ୍‌ ? ଡ୍ରଗ୍ସ୍‌ ଡିଲ୍‌ ଠାରୁ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍ ଚାଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫ଟି କାରଣ…

21/10/2021 at 10:35 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧।୧୦ : କ୍ରୁଜ୍‌ ପାର୍ଟି ଡ୍ରଗ୍ ମାମଲାରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କ ପୁଅ ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ପୁଣି ଥରେ ଖାରଜ ହୋଇଛି । ତାଙ୍କର ମନ୍ନତ ଫେରିବାର ଆଶା ମଉଳି ଯାଇଛି । ଏହାର ବିସ୍ତୃତ ଆଦେଶରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆର୍ଯ୍ୟନ ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପାଖରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଅଛି। କାରଣ, କ୍ରୁଜରେ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ଅରବାଜ ମର୍ଚାଣ୍ଟଙ୍କ ପାଖରେ ତାଙ୍କ ସହିତ ନିଷିଦ୍ଧ ସାମଗ୍ରୀ ମିଳିଥିଲା ​।

ଏନଡିପିଏସ୍ ଆକ୍ଟ କୋର୍ଟ ଏହାର ୨୧ ପୃଷ୍ଠାର ଆଦେଶରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନଙ୍କ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ ଚାଟ୍ ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ ସେ ନିୟମିତ ଭାବରେ ଡ୍ରଗ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଜଡିତ ଥିଲେ। ତେଣୁ ଏହା କୁହାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଯେ ଯଦି ତାଙ୍କୁ ଜାମିନରେ ମୁକ୍ତ କରାଯାଏ, ତେବେ ସେ ଏପରି ଅପରାଧ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ।  

ଅକ୍ଟୋବର୩ ରେ ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ, ଅରବାଜ୍‌ ଏବଂ ମୁନ୍‌ମୁନ୍‌ ଧାମେଚାଙ୍କୁ ନିଶା ଦ୍ରବ୍ୟ ରଖିବା, ଏହା ସହ ଷଡଯନ୍ତ୍ର, ଏହାର ବ୍ୟବହାର, କ୍ରୟ ଏବଂ ଚୋରା ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ଏନସିବି ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଏହି ତିନିଜଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତରେ ଅଛନ୍ତି। ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଏବଂ ମର୍ଚାଣ୍ଟ ମୁମ୍ବାଇର ଆର୍ଥର ରୋଡ୍ ଜେଲରେ ରହିଛନ୍ତି। ଧାମଚା ଏଠାରେ ବାଇକୁଲ୍ଲା ମହିଳା କାରାଗାରରେ ରହିଛନ୍ତି। ଆର୍ଯ୍ୟନଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଉପରେ ଏନସିବି ଅଧିକାରୀ ସମୀର ୱାନଖେଡେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜୟ ସବୁବେଳେ ସତ୍ୟର ହିଁ ହୁଏ – ସତ୍ୟମେଭ ଜୟତେ।

୧- ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନ୍ ଅନ୍ୟ ଡ୍ରଗ୍ସ ଡିଲରଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିଲେ । ଯେଉଁମାନେ ଏକ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଡ୍ରଗ୍ ନେଟୱାର୍କର ଅଂଶ ଭାବରେ ଜଡିତ ଥିଲେ। ଏନସିବି ସେମାନଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଅପରାଧିକ ରେକର୍ଡ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି।

୨- ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନଙ୍କର ବିଶେଷ ସୂଚନା ଅଛି । ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ହିଁ ଏକମାତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କର ସବିଶେଷର ତଥ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିପାରନ୍ତି। ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କଲେ ପ୍ରମାଣକୁ ଛଡ଼ାଇବାର ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।

୩- ଏହା ସତ୍ୟ ଯେ ଆର୍ଯ୍ୟଙ୍କର କୌଣସି ଅପରାଧିକ ଇତିହାସ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ ଚାଟ୍ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଯେ ସେ ବେଆଇନ ଡ୍ରଗ୍ କାରବାରରେ ଜଡିତ ଥିଲେ। ଏହା ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସମାନ ମୁଦ୍ରାର ପାର୍ଶ୍ୱ ବୋଲି ଏନେଇ କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି। ଗିରଫ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ଯୋଗାଣକାରୀଙ୍କ ନାମ ଏନସିବିରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

୪- ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଭାଇ ସୌଭିକ୍‌ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଦାୟୀ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଭିଯୁକ୍ତର ମାମଲା ପରସ୍ପରଠାରୁ ଅଲଗା ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ।

୫- ତେବେ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ ଚାଟ୍ ରେ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଭାରି ଡୋଜ ଏବଂ ହାର୍ଡ ଡ୍ରଗ୍ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ । ଏହି ସାମଗ୍ରୀ ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ ଆବେଦନକାରୀ ସହ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନ୍ ନିଷିଦ୍ଧ ନିଶା କାରବାର କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିଲେ।

ଅନ୍ୟପଟେ ଏନସିବି ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିବା ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ ଚାଟ୍ ମଧ୍ୟ ପାଇଛି। ଏହାକୁ ପ୍ରମାଣ ଭାବରେ କୋର୍ଟରେ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ। ତେବେ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ କିଏ ବୋଲି ଏନସିବି ଅଧିକାରୀମାନେ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇନାହାଁନ୍ତି।

   Related Posts