Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ମାଲକାନଗିରିରେ ନିଆଁରେ ଜଳିଗଲା ୫ଏକର ଫସଲ ; ଚାଷୀ ମୁଣ୍ଡରେ ଚଡକ

21/11/2018 at 1:35 PM

ମାଲକାନଗିରି ୨୧|୧୧:  ନିଆଁର ଜଳିଗଲା ଫସଲ । ଧାନ ଅମଳ ବେଳେ କିଆରିରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଫସଲ ସମେତ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓ ଧାନ ଅମଳ କରୁଥିବା ମେସିନ ଜଳି ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି । ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା କୋରକୋଣ୍ଡା ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏମଭି୫୧ ଗାଁରେ ଆଜି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏପରି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଆଜି ଏମଭି୫୧ ଗାଁର ଦିଲ୍ଲୀପ ମଣ୍ଡଳ ନାମକ ଜଣେ ଚାଷୀ ନିଜର ୫ଏକର ଜମିରେ ଧାନ ଅମଳ କରୁଥିବା ସମୟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟରେର ହଠାତ୍ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା । ଏଥିରୁ ନିଆଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧାନ ଜମିକୁ ବ୍ୟାପିଯାଇଥିଲା । ଧାନ କ୍ଷେତ ଓ ଗୋଟିଏ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସମେତ ଧାନ ଅମଳ କରୁଥିବା ମେସିନ୍ ମଧ୍ୟ ଜଳିଯାଇଛି । ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କ କ୍ଷେତରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ଦେଖି ଅନ୍ୟ ଚାଷୀ ମାନେ ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଫୋନ୍ କରିବାରୁ ଦମକଳ ବାହିନୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ନିଆଁକୁ ଆୟତ କରିଥିଲେ  । ମାତ୍ର ୫ଏକର ଧାନ କ୍ଷେତକୁ ରକ୍ଷା କରାଯାଇପାରିନଥିଲା । ତେବେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଫସଲ ନଷ୍ଟ ହେବା ଦେଖି ଏମଭି୫୧ ଗ୍ରାମର ଚାଷୀମାନେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆର୍ଥିକ ସହୟତା ଦାବି କରିଥିଲେ ।

   Related Posts