Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ଗେଲ୍ ଝଡ : ବାଉଣ୍ଡାରୀ ପରେ ବାଉଣ୍ଡାରୀ, ଛକା-ଚଉକା ମାଡରେ କଙ୍ଗାରୁ ବୋଲରଙ୍କ ହୋସ୍ ଉଡିଲା

13/07/2021 at 2:08 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୩/୦୭:  କାରବିଆନ ଖେଳାଳି ତଥା କ୍ରିକେଟ ଜଗତର ୟୁନିଭର୍ସ ବସ୍ ନାମରେ ପରିଚିତ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ ରଚିଲେ ଇତିହାସ। ଇତିହାସ ରଚିବା ସହ ପଡିଆରେ ହେଲା ଗେଲ୍ ଝଡ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବୋଲରଙ୍କୁ କଲେ ନିର୍ଘାତ ପ୍ରହାର । ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ହେଲା ଚଉକା ଓ ଛକ୍କାରେ ବର୍ଷା । ୪୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପାଦ ଦେଇଥିବା ଗେଲ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ଟି୨୦ରେ ଦମଦାର୍ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛନ୍ତି ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ଟି-୨୦ର ଧୂଆଁଦାର ଇନିଂସ୍‌ ଖେଳି କମାଲ କରିଛନ୍ତି ଗେଲ୍‌। ଏହି ମୁକାବିଲାରେ ଗେଲ୍ ୪ ଚଉକା ସହ ୭ ଆକାଶଛୁଆଁ ଛକା ଲଗାଇଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ସମସ୍ତ ବୋଲର ଗେଲଙ୍କ ଆଗରେ ମଳୀନ ପଡିଯାଇଥିଲେ । କୌଣସି ବୋଲର ଗେଲଙ୍କ ଝଡରୁ ବର୍ତ୍ତିପାରି ନଥିଲେ । ସମସ୍ତ ବୋଲରଙ୍କୁ ୟୁନିଭର୍ସ ବସ୍ ପ୍ରହାର କରିଥିଲେ ।

ଏତତ୍ ବ୍ୟତୀତ, ବିଶ୍ବ କ୍ରିକେଟର ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଗେଲ୍‌ ଟ-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ପୂରଣ କଲେ ୧୪ ହଜାର ରନ୍। ଯାହାରି ଫଳରେ ତୃତୀୟ ଟି-୨୦ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ। ଏଥିସହିତ ୫ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ୩-୦ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି କାରବିଆନ୍‌ ଟିମ୍‌।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ୨୦୧୬ ପରେ ଗେଲଙ୍କ ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟି୨୦ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ । ଗେଲଙ୍କ ଏହି ପାଳି ପାଇଁ ଓ୍ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହରାଇ ୫ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜକୁ ୩-୦ରେ କବଜା କରିନେଇଛି । ୪୧ ବର୍ଷୀୟ ଗେଲ୍ ୪୩୧ଟି ଟି୨୦ ଖେଳି ୩୭.୬୩ ଆଭରେଜରେ ୧୪୦୩୮ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ୨୨ଟି ଶତକ ଓ ୮୭ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ରହିଛି ।

   Related Posts