Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଘୋଷଣା, ଟି-୨୦ ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ୍‌ ପରେ ଛାଡ଼ିବେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍‌ ପଦ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଇଂଜିନିୟର, ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୯ ଓ ୨୦ରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା : IMD ଡିଜି
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ, ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ : କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଠାବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶୁକ୍ରବାର ବନ୍ଦ ରହିବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ବିଶେଷ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେନି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ସୋର : ଫୁଲୁଛି କାଂଶ ବାଂଶ ନଦୀ, ବଢୁଛି ଜଳସ୍ତର : ଚିନ୍ତାରେ ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ
  • ||
  • ଖଣ୍ଡପଡା : ରଥିଆ ନାଳରେ ଭାସି ବୃଦ୍ଧ ନିଖୋଜ, ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନାଳରେ ଭାସିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ମହାନଦୀ ବନ୍ୟାଜଳରେ ବୁଡି ଗାଡି ଚାଳକ ନିଖୋଜ, ଇଟାଭାଟିକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ପାଣିରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ବାପା-ପୁଅ, ଠାବ ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୮୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

୧୧କୋଟି ଟଙ୍କା ଚାଲାଣର ଖୋଳତାଡ ଆରମ୍ଭ କଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ଅର୍ଥନୈତିକ ଅପରାଧ ଶାଖା

22/02/2019 at 7:07 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୨|୨(ଦୁଷ୍ମନ୍ତ ବେହେରା) : ଓଡିଶାରୁ ଅଭିନବ ଉପାୟରେ ଟଙ୍କ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶକୁ । ତେବେ ଛିତିଗଡରେ ପୋଲିସ ସବୁ ଭଣ୍ଡୁର କରିଦେଲା । ମୋଟ ୧୦ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ । ଯାହାର ଚେର ଲମ୍ବିଛି କଟକ ଭୁବନେଶ୍ବର ଯାଏ । ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ମହାନିଦେର୍ଶକ ଯାହାର ତଦନ୍ତ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ଅର୍ଥନୈତିକ ଅପରାଧ ଶାଖାକୁ । ସେପଟେ ଛିତିଗଡ ପୋଲିସ ବି ଏହାର ଜୋରଦାର ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି ।

ଦେଖନ୍ତୁ  ଇଏ ହେଉଛି ସେହି ଟାୟଟା ଇଟିୟସ କାର । ଯାହାର ଗାଡି ନମ୍ବର ୟୁପି – ୮୦ – ଇକ୍ୟୁ – ୯୬୮୧ । କିଭଳି ଟୟୋଟା କାରର ପଛ ସିଟକୁ କାଟି ତା ଭିତରେ ବିଡା ବିଡା ଟଙ୍କା ରଖିଥିଲେ ଟଙ୍କା ଚାଲାଣକାରୀ । ଲକ୍ଷେ କି ଦୁଇ ଲକ୍ଷ ନୁହେଁ । ଜବତ ହୋଇଛି ମୋଟ ୧୦ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ଓଡିଶାରୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆଗ୍ରା ଯାଉଥିବା ଗୋଟିଏ ଟୟୋଟା ଇଟିୟସ କାରରେ ଏତେ ଟଙ୍କା କିଏ ଚାଲାଣ କରୁଥିଲା ?

ଅଭିନବ ଉପାୟରେ ଟଙ୍କା ଚାଲାଣ କରିବାର ଉଦେଶ୍ୟ କଣ ? କିଏ ଏବଂ କାହିଁକି ଏତେଗୁଡିଏ ଟଙ୍କା ଗାଡିରେ ଚାଲାଣ କରୁଥିଲେ ? ଏହି ଘଟଣାରେ କୌଣସି ରାଜନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ  ଅଛି କି ? ଏମିତି ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଏବେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଛତିଗଡ ପୋଲିସ ତନାଘନା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛି । କଟକରେ ରହି ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଆଗ୍ରାର ଅଭଦେଶ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ଏହି ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ଛତିଗଡ ପୋଲିସ ସୁତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି ।

ଏହି ଘଟଣାରେ ଚାରିଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ଛତିଗଡ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଦିନିକିଆ ପୋଲିସ ଡିଜି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଯୋଗ ଦେବା ଅବସରରେ ଛିତିଗଡ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସର ଡିଆଇଜିପି ଅମରେଶ ମିଶ୍ରା କହିଛନ୍ତି ।

ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ମହାନିଦେର୍ଶକ ଡ.ରଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଶର୍ମା ଏହାର ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ଅର୍ଥନୈତିକ ଅପରାଧ ଶାଖା ଏହାର ତଦନ୍ତ କରିବ । ଡିଜିଙ୍କ ସୂଚନା ମୁତାବକ କଟକ ଓ ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଏହି ଅର୍ଥ ଯାଇଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଛତିଶଗଡ ମହାସୁମନ୍ଦ ପୋଲିସକୁ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସହଯୋଗ କରିବ ବୋଲି ଡିଜି କହିଛନ୍ତି ।

ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଏତେଗୁଡିଏ ଟଙ୍କା କିଏ ଏବଂ କାହିଁକି ଚାଲାଣ କରୁଥିଲା । ଏଥିରେ କିଛି ରାଜନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ଅଛି । ନା ଅପରାଧିକ ସମ୍ପର୍କ । ତାହା ତଦନ୍ତ ପରେ ପର୍ଦାଫାଶ ହେବ ।

   Related Posts