Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

କ୍ରିକେଟରଙ୍କ କରୋନା କାଉଣ୍ଟର : ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରି ନିଜ ଦେଶରେ ହୋଇଗଲେ ହିରୋ

25/03/2020 at 5:39 PM

ଇସଲାମାବାଦ ୨୫।୩: ଏମିତି ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ତେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ସେଠାରେ ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ହିରୋ ହୋଇ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସୁଛନ୍ତି | ସମସ୍ତେ କୌଣସି ପ୍ରକାରରେ ସମସ୍ୟାରେ ଫସି ରହିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି | ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ସୟିଦ୍‌ ଆଫ୍ରିଦି ପାକିସ୍ତାନର ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଜଣେ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି । ଆଫ୍ରିଦି ପାକିସ୍ତାନର ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ସାନିଟାଇଜରକୁ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି |

ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ୨୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୦ଠାରୁ ଭିଡିଓ ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିଷୟରେ ସଚେତନ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରାସନ ବଣ୍ଟିବା ସହିତ ସାନିଟାଇଜର ମଧ୍ୟ ଲଗାଉଛନ୍ତି | ଆଫ୍ରିଦି ରହମାନ ଚାରିଟି ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କ ପିତା ସାହିବଜାଦା ଫଜଲଙ୍କ ନାମରେ ଏକ ଆଇସୋଲେସନ ୱାର୍ଡ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ।

୨୦୧୪ ମସିହାରେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଆଫ୍ରିଦି ୨୦୧୪ରେ ତାଙ୍କର ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଡାକ୍ତରଖାନା ମଧ୍ୟ ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ। ସୟିଦ୍‌ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ଏହି ପ୍ରୟାସକୁ ବହୁତ ଲୋକ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି | ସେ ତାଙ୍କ ଦେଶରେ ହିରୋ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଭେଟେରାନ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି | ଦୁନିଆର ଅନେକ ବଡ ଅଲିମ୍ପିଆନ୍ ସେମାନଙ୍କର ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ ଦାନ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ବିଡ୍ ହେଉଛି | ଫରାସୀ ଭିତ୍ତିକ ଫୁଟବଲର୍ ପଲ୍ ପୋଗବା ବ୍ରିଟିଶ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି। ସ୍ବିଡେନ ସ୍ଥିତ ଫୁଟବଲର୍ ଜ୍ଲାଟାନ୍ ଇବ୍ରାହିମବିଚ୍ ଇଟାଲୀର ଡାକ୍ତରଖାନାଗୁଡିକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

ପୋଲାଣ୍ଡର ରୋବର୍ଟ ଲେୱାଣ୍ଡୋସ୍କି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏନା ମିଳିତ ଭାବେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ୟୁରୋ ଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଜର୍ମାନ କ୍ଲବ୍ ବାୟର୍ନ ମ୍ୟୁନିଖରେ ତାଙ୍କ ସହ ଖେଳୁଥିବା ଲିଓନ ଗୋରେତାଜାକା ଏବଂ ଜୋଶୁଆ କିମିଖ ‘ଓ୍ବି କିକ୍ କରୋନା’ ନାମକ ଏକ ଫଣ୍ଡ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ମିଳିତ ଭାବେ ସେମାନେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ୟୁରୋ ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts