Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡ୍ୟାମରେ ଭାସୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଗାଧୋଇଲା ବେଳେ ବୁଡି ଯାଇଥିଲେ
  • ||
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଫେରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍: ଆଇସୋଲେସନରେ ସଂକ୍ରମିତ, ଓମିକ୍ରନ୍ ନେଇ ଆଲର୍ଟ
  • ||
  • ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ବାତ୍ୟା : ୫ରେ ଓଡିଶା-ଆନ୍ଧ୍ର ଉପକୂଳରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍ !
  • ||
  • ସୋମବାରଠୁ ଶୀତ ଅଧିବେଶନ, ପ୍ରଥମ ଦିନରେ କୃଷି ବିଲ୍ ରବ୍ଦ ନେଇ ଆସିବ ପ୍ରସ୍ତାବ
  • ||

ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ବେଳେ ଏଭଳି ସମୟ କାଟୁଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଫାର୍ମ ହାଉସରେ କରୁଥିଲେ…

1/04/2020 at 9:47 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧।୪: ବିଶ୍ବର ୧୯୫ଟି ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବ୍ୟାପିସାରିଛି । ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଭାଇରସ୍ ତାର କାୟା ବିସ୍ତାର କରିଚାଲିଛି । ଫଳରେ ଏପ୍ରିଲ ୧୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ କରିଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ସମେତ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ସମସ୍ତ କ୍ରୀଡା ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ବାତିଲ କିମ୍ବା ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି । ତେଣୁ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ପରେ ନିଜ ନିଜ ଘରେ ରହିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ମଙ୍ଗଳବାର ତାଙ୍କ ଫର୍ମ ହାଉସରେ ଘୋଡା ଚଢୁଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ସେ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଘୋଡା ଚଢିବା ତାଙ୍କର ସବୁଠୁ ବେଶୀ ପସନ୍ଦ ।

ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଜିମରେ ରନିଂ କରୁଥିବା ସମୟର ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥିଲେ । ତା’ପରେ ସେ ଟ୍ବିଟ୍ କରି କହିଥିଲେ, ରନିଂ ହେଉଛି ମୋର ଶକ୍ତି । ଏହା ମୋ ଶରୀରକୁ ସବୁବେଳେ ସୁସ୍ଥ ରଖେ । ଏହାସହ ସେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ବିଟ୍ ରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ପାଳନ କରିବାକୁ ଏବଂ ଘରେ ରହିବାକୁ ଅପିଲ୍ କରିଥିଲେ । କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) କୁ ମଧ୍ୟ ୧୫ ଏପ୍ରିଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି । ଏହି ଲିଗ୍ ପୂର୍ବରୁ ୨୯ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା । ତେବେ କରୋନା କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ ହେବା ନେଇ ଏବେ ବି ଅନିଶ୍ଚିତତା ଲାଗିରହିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଦେଶରେ ୧୯ଟି ରାଜ୍ୟରେ ବ୍ୟାପିଛି । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଦେଶରେ ୨୭୨ ଜଣ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଦ୍ବାରା ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ ୧୩୯୭ ଜଣ କରୋନା ବାଇରସ୍ ଦ୍ବାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୧୨୪ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଫେରିଛନ୍ତି । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

   Related Posts