Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ସୈଫ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କରେ ଥିଲେ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ପାଇଁ ହୋଇ ପାରିଲାନି ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ

17/08/2019 at 8:52 PM

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମରେ ଅନେକ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଷ୍ଟାଡିୟମ ବାହାରେ ମଧ୍ୟ ଯୁବତୀ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଏମିତି ଜଣେ ଖେଳାଳି ହେଉଛନ୍ତି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପୋଷ୍ଟର ବୟ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ। ୮୦ ଦଶକରେ ଅନେକ ଯୁବତୀ ଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ ଆଜିର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କ୍ରିକେଟ କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଲାଗି ସେତେବେଳେ ପାଗଳ ହୋଇ ଉଠୁଥିଲେ। ଏକ ସମୟରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୈଫ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀ ଅମୃତା ସିଂହଙ୍କ ସହ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆଫେୟାରର ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା। ତେବେ ସେମାନେ କାହିଁକି ବିବାହ କରିପାରିଲେନି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା।

ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଓ ଅମୃତା ସିଂହଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବଲିଉଡ୍ ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଭଳି ଚର୍ଚ୍ଚିତ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଥିଲା। ଅମୃତା ସିଂହ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିୟର ଅପ୍ କରିବାର ବି ଅନେକ ଥର ଦେଖାଯାଇଛି। ସେତେବେଳେ ଅମୃତାସିଂ ଓ ରବିଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଜାତୀୟ ସ୍ତରର ପତ୍ରପତ୍ରିକାରେ କଭର ପେଜ୍ ବି ହୋଇଥିଲା। କୁହାଯାଏ ଏହି ମ୍ୟାଗଜିନ କଭରପେଜ୍ ଫଟୋ ଯୋଗୁ ଉଭୟ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ଅଫିସିଆଲ କରିଥିଲେ। ଉଭୟଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଆଗକୁ ବଢିବା ସହ ୧୯୮୬ ମସିହାରେ ବିବାହ ନିମନ୍ତେ ଉଭୟ ଏନଗେଜମଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ସେମାନଙ୍କ ବିଚାରଧାରାରେ ଥିବା ପାର୍ଥକ୍ୟ ହିଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକାଠି କରାଇ ପାରିନଥିଲା। ଶେଷରେ ରବି ୧୯୯୦ ମସିହାରେ ଋତୁଙ୍କୁ ବିବାହ କରି ଘର ଶଂସାର କରିଥିଲେ।

ରବି କହିଥିଲେ ମୋ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପ୍ରାଥମିକତା ଘର ଓ ପରିବାର ହେବା ଦରକାର। ସେପଟେ ଅମୃତା କହିଥିଲେ କ୍ୟାରିୟର ଲାଗି ମୁଁ ବି ଏହି ସମ୍ପର୍କକୁ ଏବେ ଆଉ ଅଧିକ ଆଗକୁ ବଢେଇ ପାରିବିନି। ତେବେ ମୋର ବିଶ୍ୱାସ ଆଉ କିଛି ବର୍ଷ ପରେ ମୁଁ ଫୁଲଟାଇମ ହାଉସ୍ ୱାଇଫ ଓ ମଦର ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇ ପାରିବି। ଫଳରେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ବ୍ରେକ୍ ଲାଗିଥିଲା। ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଋତୁଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାର ପରବର୍ଷ ଅର୍ଥାତ ୧୯୯୧ ମସିହାରେ ଅମୃତା  ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତା ସୈଫ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ।   ରବିଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିକଟରେ ବିସିସିଆଇ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପୁଣି ଥରେ ହେଡ କୋଚ୍ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପଦବୀରେ ସେ ଆଗାମୀ ୩ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ। ତାଙ୍କ କୋଚିଂରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବେ ସବୁ ଫର୍ମାଟରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିଛି। ଏଥିଲାଗି କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ କୋଚ୍ ଭାବେ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ବୋଲି କହିଥିଲେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କ୍ୟାପ୍ଟେ ବିରାଟ କୋହଲି।  

   Related Posts